Jaký byl rok 2017 – jeho významné okamžiky v obrázcích

Alla Želinská 2017-12-20 13:19:00

Narození, svatby, jubilea, setkání, překvapení, návraty, začátky i završení… Pojďme se podívat na okamžiky roku, s nímž se loučíme. Prvním miminkem roku na Podbořansku byl František Holý – v pondělí 2. ledna brzy ráno se v žatecké porodnici narodil mamince Míše Sujové ze Soběchleb a na světě ho přivítal i tatínek František, jenž byl u porodu… Podbořanští hasiči v březnu slavili 145. výročí od založení, dostali nový zásahový vůz a nový prapor, na slavnost se sjeli snad všichni starostové regionu – mezi nimi i dvě starostky Jitka Dondová a Jana Kronďáková.

Obec Lubenec letos ocenila Danu Šaškovou titulem Pedagog roku, k němuž patří cínová medaile z dílny cínaře Josefa Nejedlého. V zámeckém parku v Krásném Dvoře se po dlouhých letech a rozsáhlé rekonstrukci otevřel pro veřejnost skvostný novogotický templ s rozhlednou a všechny jeho krásy včetně opravené sochy maršála Schwarzenberga uvnitř s radostí ukázala kastelánka Michaela Hofmanová. V Blšanech rodina Jelínkových se v červnu rozrostla o třetí dítě – holčičku Heike maminka porodila doma a matrikářka Šárka Škulavíková na městském úřadě tak poprvé v životě a za posledních 50 let historie městského úřadu vyplňovala rodný list s místem narození - domácí adresou miminka. Blšany také od letošního jara mají po delší době nového místostarostu, Štefana Škulavíka, jenž v nové roli vítal občánky. Třeťák Tobiáš Křížek z Podbořan zvítězil v celostátní výtvarné soutěži a k úspěchu mu přáli její patroni herci Marie Doležalová a Marek Zelinka. Na GSOŠ Podbořany maturovali „klasičtí” žáci i v nástavbě, v létě se vzali v kostele ve Valči naši sympatičtí aktivisté Edita Langpaulová a David Šebesta, zlatou svatbu letos oslavili manželé Karel a Zdeňka Spurní, s žáky i se školou se letos rozloučila dlouholetá ředitelka ZŠ Příčná v Podbořanech Eliška Vaňatová, poprvé do školy letos šly Klárka a Karolínka Brodských z Podbořan i nerozlučné kamarádky Kačenka Šimková a Karolínka Rajchmannová z Kryr. Ve Vroutku na již 18. ročníku Rock for Churchill se opět šlapalo pro dobrou věc, v podbořanském Domově pro seniory česali chmel starosta města i poslankyně parlamentu. V Nepomyšli nový kabát dostal kostel sv. Mikuláše a lidé v něm poprvé zhlédli unikátní malby. Obdivuhodné 105. narozeniny oslavila letos Marie Klímová z Kryr a Václav Kostka z Lubence a Martin Zelený z Kryr, osmdesátinásobní dárci krve, letos převzali zlatý kříž třetí třídy Českého červeného kříže.

K významným okamžikům roku 2017 se ještě vrátíme v prvním čísle Regionu v roce 2018. Všem krásné Vánoce!


Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video