Vydařený předvánoční víkend v muzeu

Ladislav Bába 2017-12-21 10:14:00

Louny (bab) Tradičně velký zájem návštěvníků a tradičně nejpůsobivější předvánoční akce v Lounech. To jsou Vánoce v muzeum, které se v celé Pivovarské ulici a všech částech muzea uskutečnily minulou sobotu. Po slavnostním přivítání ředitelem pořádající organizace Jiřím Matyášem se jako první představila středověká hudba BraAgas. 

Bohatý program se postupně střídal jak na horním, tak i dolním dvorku. Hlavně děti zaujal například kouzelník Pavel Langr, kejklíř Vlasta a pak andělé na chůdách v podání skupiny Chupela (na snímku) a společné zpívání koled. Nechyběly adventní soutěže pro nejmenší a flašinetář. Návštěvníci obdivovali i různá stará řemesla, zastoupen byl kovář, přadlena, brašnár a Břevnovský klášterní pivovar nejen prodával své vícestupňové pivo, ale i předváděl ukázky středověkého vaření piva. A jaké by to byly Vánoce v muzeu bez prodeje vánočních ozdob, keramiky, různých pochoutek a dalšího vánočního zboží. Pro většinu to tak byla příjemně prožitá sobota. V neděli se v muzeu konalo tzv. šmo-drchání lampiček pro betlémské světlo, které přivezli vlakem skauti. 

Foto: Ladislav Bába

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video