Turisté zvou na novoroční pochody

Redakce 2017-12-31 13:02:00

Okres Louny (až) Turisté a další pořadatelé v okrese Louny připravili na pondělí 1. ledna novoroční setkání k protažení těla.

V Lounech jsou připraveny pochody rovnou dva. Hned v 8.30 hodin ráno startuje sedmnáctikilometrový pochod s výšlapem na Oblík. Účastníci se sejdou na Suzdalském náměstí. Půjde už o 41. ročník tohoto pochodu. Druhá skupina zájemců z Loun a okolí si může udělat kratší vycházku na Blšanský chlum; start tohoto pochodu je z parkoviště u Kauflandu v 10 hodin. Na Nový rok bude rovněž pro všechny výletníky otevřena turistická chata s občerstvením na Červeném vrchu, a to od 10 do 15 hodin.

V Žatci je připravena oblíbená novoroční vycházka podél Ohře do Stroupče. Start je tradičně ve 13 hodin z lávky přes řeku pod koupalištěm. Nyní půjde už o 15. ročník tohoto pochodu. Trasa tam i zpět, kterou využívají například i běžci při jarní Žatecké desítce a půlmaratónu, měří přibližně deset kilometrů. "Ve Stroupči v půli cesty bude připraven oheň k opečení buřtů. Rádi mezi námi přivítáme každého zájemce o procházku," uvedla Eva Hanušová z KČT Žatec.

Také turisté a další milovníci výletů v Podbořanech startují do akce ve stejný čas. Sejdou se před budovou gymnázia ve 13 hodin a pak se vydají na vycházku krajinou Podbořanska. K výběru jsou dvě trasy – o délce 6 nebo 10 km. Setkání na Nový rok pořádají podbořanští turisté už ve 37. ročníku.

Ve 13.30 hodin se vydají na novoroční vycházku také účastníci pochodu v Lubenci. Jejich trasa vede od kostela v Lubenci ke kostelu v Libyni. Pochod pořádá Spolek za záchranu kostela sv. Jiljí v Libyni. "Kdo se na procházku necítí, může s půlhodinovým zpožděním přijet do Libyně autem. V Libyni bude k dispozici svařák a další malé občerstvení. K dobré náladě bude hrát harmonikářka a naše dobrá duše Iva Mokrá. Věštit budeme litím olova či kartami," sdělila Jitka Kantová ze spolku.

V Peruci proběhne tradiční novoroční procházka na Krásnou vyhlídku, místo v lesích s pohledem na kopce Středohoří. Startuje se rovněž ve 13.30 od Tyršova cvičiště a v cíli na účastníky čeká zahřátí v podobě teplých nápojů.

Novoroční vycházkový maraton uzavřou výletníci ve Stradonicích, kteří se vydají na výšlap na rozhlednu Stradonku. Start je ve 14 hodin od restaurace ve Stradonicích. U rozhledny bude připraven podobně jako ve Stroupči oheň k opečení buřtů.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video