Strašidelné dovádění v Nepomyšli

Jan Vnouček 2011-11-02 00:15:00

Nepomyšl – Mezi strašidly, dýněmi, maskami a lampióny si v sobotu zadováděly nepomyšlské děti. Odpoledne a večer plné soutěží, tance a strašidelného překvapení pro ně připravily ženy z Mateřského centra Jablíčko a Přírodovědného kroužku Pandíci. Nejprve se v kulturním domě tvořilo z přírodnin, malovalo na papír a tvarovalo z dýní. Soutěže o nejlepší obrázek na téma podzim a nejkrásnější vydlabanou tykev vyprovokovalo malé výtvarníky v nejrůznějších kostýmech k velkým výkonům.

Po vyhlášení výsledků se malá strašidýlka pustila do odvážných tanečních kreací v rytmu diska. Každý přítomný se k nim mohl přidat a nechat si od zručných výtvarnic nechat na obličej namalovat nějaké zvířátko nebo třeba jen podzimní motiv. Průběžně se soutěžilo o sladké odměny. Když se dostatečně setmělo, tak se zažehly lampiony a vyrazilo se ven do husté mlhy. To dětičky ještě netušily, že na ně čeká stezka odvahy, protože po vsi byla poschovávaná omladina s jasným úkolem strašit. Ale jaký by to byl Halloween bez trochu toho uleknutí! Ještě že si nějaký dýňový duch neodnesl hlavní tahounky celého Strašidelného dovádění. Bez Lucie Kalabiškové, Ireny Čížkové, Niny Jelínkové, Zdeny Lněničkové a dalších pořadatelek by totiž v Nepomyšli byla nuda.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video