Strašidelné dovádění v Nepomyšli

Jan Vnouček 2011-11-02 00:15:00

Nepomyšl – Mezi strašidly, dýněmi, maskami a lampióny si v sobotu zadováděly nepomyšlské děti. Odpoledne a večer plné soutěží, tance a strašidelného překvapení pro ně připravily ženy z Mateřského centra Jablíčko a Přírodovědného kroužku Pandíci. Nejprve se v kulturním domě tvořilo z přírodnin, malovalo na papír a tvarovalo z dýní. Soutěže o nejlepší obrázek na téma podzim a nejkrásnější vydlabanou tykev vyprovokovalo malé výtvarníky v nejrůznějších kostýmech k velkým výkonům.

Po vyhlášení výsledků se malá strašidýlka pustila do odvážných tanečních kreací v rytmu diska. Každý přítomný se k nim mohl přidat a nechat si od zručných výtvarnic nechat na obličej namalovat nějaké zvířátko nebo třeba jen podzimní motiv. Průběžně se soutěžilo o sladké odměny. Když se dostatečně setmělo, tak se zažehly lampiony a vyrazilo se ven do husté mlhy. To dětičky ještě netušily, že na ně čeká stezka odvahy, protože po vsi byla poschovávaná omladina s jasným úkolem strašit. Ale jaký by to byl Halloween bez trochu toho uleknutí! Ještě že si nějaký dýňový duch neodnesl hlavní tahounky celého Strašidelného dovádění. Bez Lucie Kalabiškové, Ireny Čížkové, Niny Jelínkové, Zdeny Lněničkové a dalších pořadatelek by totiž v Nepomyšli byla nuda.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video