Strašidelné dovádění v Nepomyšli

Jan Vnouček 2011-11-02 00:15:00

Nepomyšl – Mezi strašidly, dýněmi, maskami a lampióny si v sobotu zadováděly nepomyšlské děti. Odpoledne a večer plné soutěží, tance a strašidelného překvapení pro ně připravily ženy z Mateřského centra Jablíčko a Přírodovědného kroužku Pandíci. Nejprve se v kulturním domě tvořilo z přírodnin, malovalo na papír a tvarovalo z dýní. Soutěže o nejlepší obrázek na téma podzim a nejkrásnější vydlabanou tykev vyprovokovalo malé výtvarníky v nejrůznějších kostýmech k velkým výkonům.

Po vyhlášení výsledků se malá strašidýlka pustila do odvážných tanečních kreací v rytmu diska. Každý přítomný se k nim mohl přidat a nechat si od zručných výtvarnic nechat na obličej namalovat nějaké zvířátko nebo třeba jen podzimní motiv. Průběžně se soutěžilo o sladké odměny. Když se dostatečně setmělo, tak se zažehly lampiony a vyrazilo se ven do husté mlhy. To dětičky ještě netušily, že na ně čeká stezka odvahy, protože po vsi byla poschovávaná omladina s jasným úkolem strašit. Ale jaký by to byl Halloween bez trochu toho uleknutí! Ještě že si nějaký dýňový duch neodnesl hlavní tahounky celého Strašidelného dovádění. Bez Lucie Kalabiškové, Ireny Čížkové, Niny Jelínkové, Zdeny Lněničkové a dalších pořadatelek by totiž v Nepomyšli byla nuda.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video