Regionální muzeum K. A. Polánka zahajuje nový rok výstavou, která přibližuje počátky ledního hokeje v našem kraji. Na její vernisáž do Křížovy vily můžete zavítat ve čtvrtek 11. ledna. Začátek je v 17 hodin. „Východním okrajem žateckého okresu probíhala česko-německá jazyková hranice. Tato skutečnost byla základem četných národnostních sporů. Zábor sudetského území v roce 1938 tyto vleklé spory zdánlivě ukončil a nečekaně poskytl i vhodné podmínky pro vznik amatérských hokejových mužstev. Tato mužstva se postupem času profesionalizovala, až se ocitla v kvalifikaci pro nejvyšší hokejovou soutěž. V poválečné době začal pod Krušnými horami prosperovat průmysl. V Chomutově a Litvínově byla založena závodní hokejová mužstva, která do svých řad pozvala i zkušené sportovce ze Žatecka a Rakovnicka. Těm nejlepším nabídla životní příležitost – start na Olympiádě,“ píše se v pozvánce na první muzejní výstavu v novém roce.
Napsal(a): Iveta Drlíková
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video