KADAŇ (r) — Drážní inspekce v minulých dnech uzavřela vyšetřování mimořádné události ze srpna loňského roku, ke které došlo v železniční stanici Kadaň–Prunéřov. Samovolně se zde rozjela pro poruchu odstavená vlaková souprava RegioPanther a zastavila se až ve stanici Kadaň předměstí. Inspektoři dospěli k závěru, že se tak stalo výhradně kvůli chybě strojvůdce, který třívozidlovou jednotku nezabrzdil. Žádná jiná osoba ani okolnost ke vzniku mimořádné události nepřispěly; nikdo při ní nebyl zraněn a hmotná škoda činí pouze 250 korun.
„Bezprostřední příčinou mimořádné události bylo nezajištění nečinné elektrické jednotky osobou řídící drážní vozidlo proti nežádoucímu pohybu po jejím odstavení,“ uvedla Drážní inspekce minulý měsíc v závěrečné zprávě.
Více informací k této události najdete v tištěném vydání týdeníku Nástup ve středu 28. února
Napsal(a): Tomáš Skřipský
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video