JIRKOV (soš) — Může to potkat každého, zdravotní nebo osobní problémy, ztráta zaměstnání, dluhy. Příběhy lidí na ulici jsou podle těch, co s nimi pracují podobné, ale přesto je každý jiný. V mrazivých dnech, jako byly ty v uplynulém týdnu, můžou využít služeb azylových domů nebo nocleháren. A když mají zájem, pomůžou jim tu i s návratem do normálního života.
Jirkovský azylový dům s noclehárnou v ulici Boženy Němcové převzala od začátku letošního roku od města Armáda spásy. Stal se tak registrovanou sociální službou z části placenou státem, čímž městu částečně klesly náklady na provoz a zlepšily se tak i služby pro klienty.
„Stejně jako jinde i u nás převládají muži. Ženu tu v současné době máme pouze jednu. Oproti třeba Praze je u nás zvláštností, že jsou tu hodně mladí lidé,“ upřesňuje složení obyvatel azylového domu a příležitostných návštěvníků noclehárny ředitelka Centra sociálních služeb Zuzana Horčíková.
Více informací na toto téma čtěte v tištěném Nástupu, který vychází ve středu 7. března
Napsal(a): Soňa Šímová
Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.
Přehrát videoVe čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát video