Přes tisíc šoférů na Podbořansku letos musí vyměnit řidičák

Alla Želinská 2018-04-03 11:08:30

Podbořany (až) Každý osmý řidič na Podbořansku by si měl zkontrolovat, zda má platný řidičský průkaz.

Pod obec s rozšířenou působností (ORP) Podbořany spadá přibližně devět a půl tisíc řidičů, přičemž 1 116 z nich v průběhu letošního roku končí platnost jejich řidičského průkazu. K jeho výměně v současné době žadatel potřebuje občanský průkaz, řidičský průkaz a jednu průkazovou fotografii.

Letos dojde k plné elektronizaci centrálního registru řidičů. Jednotlivé městské či obecní úřady si tak už nebudou muset přeposílat podklady v listinné podobě a vyřizování motoristické agendy se zrychlí. Změna nastane od 1. července, kdy budou lidé o nový řidičský průkaz moci zažádat na kterémkoli úřadu ORP, tedy nejen v obci, kde mají trvalé bydliště. Zároveň již nebude třeba při podání žádosti o vydání průkazu papírová fotografie. Úředníci budou pořizovat fotografie digitální, stejně jako je to například u občanských průkazů. 

Více informací čtěte v tištěném vydání Regionu Podbořanska již ve středu 4. dubna

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video