Přes tisíc šoférů na Podbořansku letos musí vyměnit řidičák

Alla Želinská 2018-04-03 11:08:30

Podbořany (až) Každý osmý řidič na Podbořansku by si měl zkontrolovat, zda má platný řidičský průkaz.

Pod obec s rozšířenou působností (ORP) Podbořany spadá přibližně devět a půl tisíc řidičů, přičemž 1 116 z nich v průběhu letošního roku končí platnost jejich řidičského průkazu. K jeho výměně v současné době žadatel potřebuje občanský průkaz, řidičský průkaz a jednu průkazovou fotografii.

Letos dojde k plné elektronizaci centrálního registru řidičů. Jednotlivé městské či obecní úřady si tak už nebudou muset přeposílat podklady v listinné podobě a vyřizování motoristické agendy se zrychlí. Změna nastane od 1. července, kdy budou lidé o nový řidičský průkaz moci zažádat na kterémkoli úřadu ORP, tedy nejen v obci, kde mají trvalé bydliště. Zároveň již nebude třeba při podání žádosti o vydání průkazu papírová fotografie. Úředníci budou pořizovat fotografie digitální, stejně jako je to například u občanských průkazů. 

Více informací čtěte v tištěném vydání Regionu Podbořanska již ve středu 4. dubna

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video