Nová silnice u Sýrovic: jako ementál

Jan Vnouček 2011-11-14 00:27:00

Sýrovice – Ani rok nevydržel bez závad nově rekonstruovaný povrch silnice č. I/27  mezi Sýrovicemi a Radíčevsí. Upozornil na to zastupitel Ústeckého kraje Petr Mojžíš z Podbořan. „Před dvěma lety zde v zimních měsících došlo k odfrézování starého povrchu a položení nového asfaltového koberce. Jelikož práce probíhaly často za hustého sněžení a při nízkých teplotách, projevilo se to na kvalitě prací. Již v následujícím roce se na několika místech začala nová vozovka mezi Sýrovicemi a Radíčevsí trhat a doslova rozpadat. S ohledem na blížící se konec záruční lhůty jsem neprodleně upozornil správce komunikace ŘSD na nekvalitně provedenou práci. ŘSD nejprve jakékoliv závady odmítlo. Jelikož jsem na svých slovech trval a nabídl jsem i fotografie poškozené vozovky, ŘSD závadu nakonec přiznalo s tím, že zde dochází k povrchové korozi vozovky,“ uvedl Mojžíš.

V současné době probíhá reklamační řízení. Na poškozeném úseku došlo k odběru jádrových vrtů a čeká se na výsledky provedených laboratorních zkoušek, které kromě jiného určí míru zavinění zhotovitele a způsob opravy. Potvrdila to i tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.
„Rekonstrukci silnice zajišťovala společnost Silnice Group. Na základě vzniklých prasklin ve vozovce byla oslovena silniční laboratoř, která provedla kontrolní odvrty a kontrolu poškození stavu vozovky. Čekáme na znalecké vyjádření,“ napsala.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video