Káží vodu, pijí víno

Veronika Salášková 2011-11-12 00:45:00

Žatec – S postřehem, který byl zároveň reakcí ke článku o tom, že rybáři parkují svá auta u soutoku Ohře a potoka Liboc, se na nás obrátila čtenářka Lada Frýbová. Přišlo jí ironické, že městská policie pokutuje stání na trávníku, když přes něj sama jezdí. „O víkendu před čtrnácti dny jsem v podvečer zahlédla hlídku Městské policie v autě, jak jela vpodvečer z ulice K Perči přes trávník, kde objela květináče, které zabraňují průjezdu a jela podél celé hřbitovní zdi po cestě pro pěší až ke smuteční síni. Zamkli bránu hřbitova. Vidělo je i několik dalších lidí,“ popsala situaci Lada Frýbová. Druhý den za světla pak viděla, že na trávníku je několik vyjetých kolejí po pneumatikách. „Ironie je, že to mají pokutovat a sami to dělají,“ dodala.

O vyjádření k této věci jsme požádali ředitele Městské policie Žatec Jiřího Štorka. „K postřehu Vaší čtenářky mohu uvést, že strážníci Městské policie se služebním vozidlem mohou při „výkonu služby“ vjíždět na pozemky města. Včera jsem si na místě ověřil uvedené skutečnosti. Musím bohužel konstatovat, že tímto směrem jízdy (z ulice K Perči, objetí nějakých květináčů a jízda podél celé hřbitovní zdi po cestě pro pěší až k bráně hřbitova) nelze provést uzam-čení hlavního vstupu do areálu hřbitova. Květináče jsou umístěny na za-čátku Vámi uvedené cesty pro pěší u vstupu do obřadní síně a ne z ulice K Perči. Nicméně nezpochybňuji skutečnost, že hlídka MP se služebním vozidlem v rámci urychlení daného úkonu použije ke zkrácení trasy travnatou plochu. Po obdržení Vašeho e-mailu jsem takový způsob jízdy služebních vozidel MP striktně zakázal a to nejen v prostorách hřbitova,“ reagoval ředitel Štorek.

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video