SÚRAO se prezentovala, odpůrci úložiště chystají další protest

Redakce 2018-04-18 13:55:00

Lubenec, Blatno (red) Do podzimu mají experti vybrat čtyři místa, kde budou pokračovat průzkumy kvůli hlubinnému úložišti radioaktivního odpadu. Zda postoupí lokalita u Blatna a Lubence, tzv. Čertovka, do dalšího kola výběru pro místo, kde by v budoucnu mělo být hlubinné úložiště jaderného odpadu, se rozhodne už brzy. Odborníci ze SÚRAO minulou středu prezentovali podrobné výsledky průzkumů, které na Podbořansku probíhaly v posledních letech, jednalo se zatím hlavně o povrchové zkoumání. „Z průzkumů vyplynulo, že na Čertovce je dostatečný horninový blok, aby tam úložiště případně mohlo vzniknout. Je tam vhodný horninový masiv, je dál z našeho pohledu perspektivní a nadějnou lokalitou,“ uvedl ředitel SÚRAO Jiří Slovák. S průzkumy, možným úložištěm i postupem jeho hledačů ale nesouhlasí část veřejnosti. Spolky SOS Lubenec a Za záchranu kostela sv. Jiljí připravují na 20. a 21. dubna v rámci celostátního Dne proti úložišti lampionový průvod v Lubenci a besedu a koncert v Libyni.

„Tento rok bude pro nás velmi důležitý. Z devíti lokalit bude stát letos vybírat čtyři, které budou postupovat do dalšího kola... Pokud nechcete dalších minimálně 40 let strávit na staveništi, nechcete zažít stavební uzávěry, stojíte o nádhernou přírodu a klid, které nám může celý svět závidět, a nehodláte zatížit budoucí generace jadernou skládkou, přijďte nás podpořit na tyto akce – 20. dubna od 19 hodin pořádáme lampiónový průvod kolem rybníka v Lubenci, 21. dubna zveme od 16 hodin na besedu a koncert v kostele v Libyni. Od 18 hodin zazní neskutečně nádherný hlas Jany Loty,“ zve za spolek Za záchranu kostela sv. Jiljí Jitka Kantová.

„Pokud se alespoň trochu zajímáte o osud Čertovky, přijďte na plánované akce,“ dodává za SOS Lubenec Marcela Svejkovská. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video