Lubenec, Vroutek, Kryry (dh, až) Zápis do 1. třídy je významnou událostí v životě každé rodiny. Do Masarykovy základní školy v Lubenci 10. a 11. dubna přišlo v doprovodu svých rodičů celkem 25 dětí. Většina z nich školu už znala, protože ji navštívila již dříve s paní učitelkou z mateřské školy. Tentokrát to ale bylo jiné, mnohem větší očekávání. Samotný zápis začal pro budoucí prvňáčky přivítáním a hned v úvodu si děti mohly prohlédnout výstavku svých obrázků na téma „Moje oblíbená pohádková postava“ nebo poznávaly ilustrace ze současných filmových pohádek. Také poznávaly barvy, geometrické tvary, procvičovaly prostorovou orientaci, počítaly, zkoušely psát a poprvé si zacvičily ve velké tělocvičně. Nezapomněly paní učitelce zazpívat připravenou písničku nebo přednést básničku. Trochu se projevila i nejistota, ale všechny děti se moc snažily. Po splnění všech úkolů na ně čekalo malé překvapení v podobě nejrůznějších dárečků od ostatních školáků.
K zápisu do 1. třídy základní školy ve Vroutku minulý týden přišlo 23 dětí. U vstupu je uvítaly pohádkové postavy Jeníčka, Mařenky a Ježibaby. Na zápis se přišel podívat i starosta Vroutku Jaromír Kubelka. „U jednoho dítěte požadovali rodiče nástup v pěti letech. Vzhledem k tomu, že je holčička narozena v prosinci 2012 a zatím nechodí do MŠ, domluvili jsme se, že bude rozumnější ji dát do MŠ. U čtyř dětí žádají zákonní zástupci o odklad. Pokud doloží zákonní zástupci potřebná doporučení poradny a lékaře, budu se všemi žádostmi o odklad souhlasit. Předpokládáme, že v září 2018 nastoupí do 1. třídy naší základní školy 18 prvňáčků,“ sdělil ředitel ZŠ a MŠ Vroutek Milan Armstark.
Pohádkový zápis do 1. třídy uspořádala minulou středu pro budoucí prvňáčky ZŠ Kryry. Zápis připravili žáci 8. třídy, kteří s predškoláky spolupracují na školním projektu. Každý "osmák" má svého předškoláka v MŠ. Společně se setkávají v základní škole, kde starší kamarádi čtou pohádky a s budoucími prvňáčky malují postavy a situace z příběhu. První setkání proběhlo na půdě MŠ, kde děti ukázaly svým novým kamarádům oblíbené hračky a svoji krásnou třídu. Někteří osmáci docházejí do nedaleké školky dětem číst pohádky před odpoledním odpočinkem. „K zápisu přišlo 30 dětí, z nichž je zatím zapsáno 23 dětí do 1. třídy,“ uvedla ředitelka ZŠ Kryry Hana Lehnerová.
Napsal(a): Alla Želinská
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video