To je rychlost. Ani za devět měsíců se nepodařilo skládku zlikvidovat

Veronika Salášková 2011-11-15 00:00:00

Žatec – Naházené hromady nejrůznějšího odpadu – černé skládky, se často objeví tam, kde bychom je nečekali. Na jednu z nich, za bývalým obchodním domem Tesco v ulici Stavbařů, nás upozornil jeden ze čtenářů. Slouží mimo jiné jako místo srazů mládeže. Odpadky se povalují za budovou bývalého supermarketu Tesco v ulici Stavbařů a zasahují na okraj přilehlého pole. Další se povalují vedle nákladové rampy. PET lahve, krabice, šuplíky, lavor, nafukovací lehátko, skříňka, krabice od vína a plechovky od piva se táhnou podél zadní stěny obchodu přibližně do jeho poloviny.

„Na hromady odpadků, které se nacházejí za bývalým Tescem, jsem letos v červnu upozornil strážníky Městské policie. Ti mi slíbili, že věc bude předána na odbor životního prostředí a skládka bude odstraněna. Zatím se tak nestalo,“ sdělil nám čtenář, který si nepřál být jmenován, jeho jméno je ale redakci známé. Od jeho ženy jsme se dozvěděli, že se za zadní stranou supermarketu prakticky denně schází mládež, která zde schovaná popíjí a pokuřuje.
Tuto černou skládku zaznamenaly již v polovině února strážnice. Tehdy byli oba majitelé pozemků Tesco Stores a Pozemkový fond vyzváni k odstranění skládky.
„Při dalším šetření v měsíci červnu 2011 bylo následnou kontrolou zjištěno, že černá skládka byla zlikvidována jen z části a to nájemníky budovy bývalého obchodního domu TESCO. Od této doby, tedy od předání věci do správního řízení, neměla Městská policie Žatec možnost věc ovlivnit. V případě, že černá skládka je zjištěna na pozemku města Žatec může Městská policie v případě, že skládku způsobila fyzická osoba, tuto situaci řešit dvěma způsoby – uložením blokové pokuty na místě, nebo věc předat správnímu orgánu k vyřízení. Co se týče výskytu mládeže, jsou k tomuto instruovány jednotlivé hlídky strážníků MP k provádění kontrol,“ sdělil ředitel Městské policie Jiří Štorek.
Každý, kdo tuto skládku způsobí je za ni zodpovědný a pokud tato osoba není zjištěna, má za povinnost skládku odklidit vlastník pozemku. „V případě, že původce skládky je zjištěn, je řešen výše uvedenými způsoby a ten, kdo skládku uklidil, zlikvidoval, má nárok dožadovat se náhrady za její odstranění,” dodal ředitel Štorek.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video