Chmelařské muzeum nově vystavuje Chmelařský a pivovarnický betlém

Markéta Chalupová 2018-04-22 00:15:00

Žatec (mch) Chmelařský a pivovarnický betlém nebo také Deset zastavení piva je nově k vidění v Chmelařském muzeu na žateckém náměstí Prokopa Velikého. Zvídaví návštěvníci jej mohou prozatím vidět po domluvě se zaměstnanci muzea. „Nyní řešíme, kde bude během sezóny betlém vystavený. Zatím ještě nevíme, jestli zůstane v prostorách Sedmého schodu, zvažujeme totiž i možnost umístit ho do podkroví našeho muzea. Pokud ale projeví lidé zájem o prohlídku, rádi jim betlém ukážeme,“ uvedl ředitel Chmelařského muzea Vladimír Valeš.

Chmelařský a pivovarnický betlém má žatecké Chmelařské muzeum zapůjčený na celou letošní turistickou sezónu díky „Místní akční skupině Rakovnicko“. Jedná se o pozoruhodné řezbářské a výtvarné dílo, které vyrobil řezbář Libor Deanemarek z Přílep a hrnčíř Jiří Duchek z Mutějovic. Celý betlém se skládá z deseti jednotlivých celků, které zobrazují postup pěstování chmele i zpracování piva. Vše začíná pěstováním chmele na drátěné či tyčové chmelnici, následuje znázornění Dočesné, sušárny chmele, sladovny, a práce bečvářů, tedy lidí, kteří vyráběli dubové sudy na pivo, ledařů a samozřejmě nechybí ani srdce každého pivovaru – varna, cyklus pak uzavírá stáčírna a také jak jinak hospoda, ve které je prý líp, jak na světě. Každá z částí betlému je navíc doplněná dobovými fotografiemi a články, díky nimž se návštěvník dozví spoustu zajímavých informací na téma chmelařství a pivo.

Foto: Chmelařský a pivovarnický betlém nebo také Deset zastavení piva je vystaven na Sedmém schodu, vidět jej můžete po domluvě s personálem Chmelařského muzea. Foto: Markéta Chalupová

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video