Skvělým obratem v závěru si Kadaň vybojovala výhru

Dominik Urma 2018-05-22 10:58:06

KADAŇ — Po podzimu je každý odepisoval, ale jarní část sezóny kadaňským fotbalistům vychází výborně a ze sestupových vod postupně stoupají do středu tabulky.

K 26. kolu přijel do Kadaně třetí tým krajského přeboru, Srbice. O tom, že se bude jednat o velmi těžké utkání nebylo pochyb, protože za hostující tým nastupuje několik fotbalistů, kteří dříve hráli juniorskou ligu za FK Teplice. Přesto se jako první prosadili domácí. Jediný gól prvního dějství vstřelil Vít Karban a Kadaň vedla 1:0. Po změně stran Srbice vyrovnaly. Ve 47. minutě skóroval bývalý mládežnický reprezentant Karel Jelen - 1:1. Domácí tým však zareagoval rychle a o sedm minut později mu vrátil vedení Richard Čibenka. Poté nastal nepříjemný obrat a hosté se poprvé dostali do vedení. Nejprve na 2:2 srovnal Švábenský a po něm se trefil Pavel Verbíř, syn legendy ligových Teplic. S Kadaní to nevypadalo nejlépe, ale deset minut před koncem nařídil rozhodčí pokutový kop proti Srbicím, z kterého srovnal na 3:3 Ivan Kolář. Výhru domácích zařídil Vít Karban, který v samotném závěru překonal podruhé brankáře Zachardu.

Další zástupce našeho okresu v nejvyšší krajské soutěži si tak dobře nevedl. Spartak Perštejn obdržel debakl 7:0 na hřišti Mostu.

Další výsledky 26. kola: Bílina — Krupka 2:3, Brná — Žatec 2:2 (PK: 4:3), Jílové — H. Jiřetín/Litvínov 0:0 (PK: 4:2), Vilémov — Modlany 1:0, Litoměřicko B — Štětí 0:1, Modrá — Neštěmice 5:1.

Kadaň — Srbice 4:3 (1:0)

Branky: Karban 2, Čibenka, Kolář — Jelen, Švábenský, Verbíř. Rozhodčí: Flade, Kolátor, Doubek. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Diváci: 50.

Mostecký FK — Perštejn 7:0 (4:0)

Branky: Macháček, Valenta 2, Kasal 3, Šedivý. Rozhodčí: Dvorský, Vlašič, Lesák. ŽK: 3:3. Diváci: 100.