Nejvíc chutnaly muchomůrka a hřib strakoš

Veronika Salášková 2011-11-21 00:21:00

Žatec – Degustaci nakládaných hub pořádal ve čtvrtek 10. listopadu od 17 hodin Houbařský spolek Žatec. Na verdikt patnáct členů poroty čekalo celkem 44 vzorků nakládaných hub. Konkrétní vzorek byl porotcům vždy rozdán, ochutnali ho a hned zapsali počet bodů na kartičky. Tyto hlasovací lístky byly posbírány a odneseny k vyhodnocení. Ještě před přinesením dalšího vzorku se porotci i ostatní příchozí dozvěděli, o jaký druh houby se jednalo. „Pokusili jsme se co nejvíc přiblížit způsobu hodnocení na celostátní degustaci,“ řekl předseda spolku Pavel Dombaj.

V první kategorii se soutěže zúčastnilo 21 vzorků, zvítězil v ní Jiří Tonar s hřibem strakošem. Na druhé příčce se umístil Jozef Spodniak s hřibem dubovým. Ve druhé kategorii  ze 23 vzorků hodnotitelům nejvíce chutnala muchomůrka růžová od Pavla Dombaje, který s  třepenitkou makovou obsadil i druhé místo. Všichni zmínění tak postoupili na Celostátní degustaci, která se bude konat 17. března v Žatci. Na třetím místě se v obou kategoriích umístila Sofia Svobodová v první s hřibem strakošem a ve druhé s čitůvkou dvoubarevnou. Oba její vzorky poslouží při celostátní degustaci jako předskokani kategorií na vyladění chuti. Jednalo se již o 28. degustaci v dějinách žateckých houbařů. Soutěží se od roku 1984, předtím někteří soutěžili v Kryrech. Na Chaloupce má tato akce svou tradici, konala se zde již po šestnácté. Spolek si vede také statistiku nejúspěšnějších degustátorů, kteří se nejvíce shodnou s celkovým hodnocením a mají tak nejvytříbenější chuť. Dále pak má vyhodnocen žebříček, jak byli členové v jednotlivých letech úspěšní se svými naloženými houbami.
V sobotu se pak konalo zamykání lesa. Členové spolku odjeli automobily do lesa ve Vroutku. Hlavní cíl tentokrát nebyl najít houby, ale pokochat se přírodou a rozloučit se s ní. Na Chaloupce potom pokračovala druhá část programu.

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video