Nejvíc chutnaly muchomůrka a hřib strakoš

Veronika Salášková 2011-11-21 00:21:00

Žatec – Degustaci nakládaných hub pořádal ve čtvrtek 10. listopadu od 17 hodin Houbařský spolek Žatec. Na verdikt patnáct členů poroty čekalo celkem 44 vzorků nakládaných hub. Konkrétní vzorek byl porotcům vždy rozdán, ochutnali ho a hned zapsali počet bodů na kartičky. Tyto hlasovací lístky byly posbírány a odneseny k vyhodnocení. Ještě před přinesením dalšího vzorku se porotci i ostatní příchozí dozvěděli, o jaký druh houby se jednalo. „Pokusili jsme se co nejvíc přiblížit způsobu hodnocení na celostátní degustaci,“ řekl předseda spolku Pavel Dombaj.

V první kategorii se soutěže zúčastnilo 21 vzorků, zvítězil v ní Jiří Tonar s hřibem strakošem. Na druhé příčce se umístil Jozef Spodniak s hřibem dubovým. Ve druhé kategorii  ze 23 vzorků hodnotitelům nejvíce chutnala muchomůrka růžová od Pavla Dombaje, který s  třepenitkou makovou obsadil i druhé místo. Všichni zmínění tak postoupili na Celostátní degustaci, která se bude konat 17. března v Žatci. Na třetím místě se v obou kategoriích umístila Sofia Svobodová v první s hřibem strakošem a ve druhé s čitůvkou dvoubarevnou. Oba její vzorky poslouží při celostátní degustaci jako předskokani kategorií na vyladění chuti. Jednalo se již o 28. degustaci v dějinách žateckých houbařů. Soutěží se od roku 1984, předtím někteří soutěžili v Kryrech. Na Chaloupce má tato akce svou tradici, konala se zde již po šestnácté. Spolek si vede také statistiku nejúspěšnějších degustátorů, kteří se nejvíce shodnou s celkovým hodnocením a mají tak nejvytříbenější chuť. Dále pak má vyhodnocen žebříček, jak byli členové v jednotlivých letech úspěšní se svými naloženými houbami.
V sobotu se pak konalo zamykání lesa. Členové spolku odjeli automobily do lesa ve Vroutku. Hlavní cíl tentokrát nebyl najít houby, ale pokochat se přírodou a rozloučit se s ní. Na Chaloupce potom pokračovala druhá část programu.

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video