Chceme nové hřišťátko, a to hezky zakrátko!

Jan Vnouček 2011-11-24 00:04:00

Očihov – Hned osm dětských hřišť postavily za páteční odpoledne očihovské děti.  Nepotřebovaly k tomu odbornou firmu ani statisíce. Vystačily si jen s vlastní fantazií, několika stavebnicemi a recyklovatelným odpadem. Akce byla součástí snahy získat dotační titul na výstavbu opravdového nového dětské hřiště, které by mělo vyrůst na obecní návsi.

Stavění se na sále kulturního domu zúčastnilo 25 dětí všech věkových kategorií a 15 dospělých. Z donesených stavebnic zhmotnily svůj sen o hezkém místě k hraní a vytvořily také velkorozměrový barevný obraz z víček od PET lahví. Svá architektonická díla navíc podpořily i rýmovaným dopisem. „Když je hezké počasí, klubovna nám nestačí. Chceme proto hřišťátko, a to prosím zakrátko,“ vyzvaly ministerskou dotační komisi
„Výsledná hřiště by se nám na náves asi nevešla, ale jejich fotografie bude tvořit přílohu k dotační žádosti. Nejdůležitějším kritériem pro její úspěšnost je zapojení dětí. Zvyšuje se tak naše šance, že bychom mohli něco dostat,“ věří starostka Jana Kronďáková. „Chtěla bych tímto poděkovat Aleně Blechové, Daně Andrlové a Monice Linhartové z našeho sdružení AlDaMon za zorganizování celého projektu,“ dodala.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video