Slavnostní odhalení busty T. G. Masaryka před ZŠ TGM v Podbořanech přilákalo ve sváteční pátek 28. září několik stovek lidí - nejen z Podbořan, ale i ze širokého okolí.
Celou akci zahájil dětský pěvecký sbor ZUŠ Podbořany písničkou z pohádky Princezna ze mlejna, krásnou atmosféru pak podtrhla velmi emotivní Kometa od Jarka Nohavici, kterou na kytaru zahrála a spolu s celým sborem zazpívala vychovatelka Jolana Čadová. Bustu TGM – dílo restaurátorky Heleny Štěrbové – před školní budovou odhalili ředitelka školy Stanislava Jirásková a starosta města Radek Reindl. Kromě ZUŠ Podbořany sváteční odpoledne pak zpestřil pěkný koncertní program Big Bandu konzervatoře Teplice. Podával se guláš, pivo a limonáda, o což se postarala cateringová agentura Petra Ulkeho. Více ve vašem týdeníku č. 39, několik záběrů z vydařené akce již teď.
Napsal(a): Alla Želinská
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video