Nemilé překvapení na rybářské dovolené

2018-10-10 09:49:56

Letos jsme se s kamarády domluvili na společné dovolené — jet si zachytat ryby do Norska. V lednu letošního roku jsme vše dohodli, zašel jsem si vyměnit do směnárny v Globusu Chomutov naše koruny za norské a první týden září jsme vyrazili po vlastní ose na cestu. Ta probíhala bez nějakých zádrhelů do doby prvního nákupu v obchodě a snaze zaplatit za ubytování. Norské bankovky větší hodnoty totiž byly v měsíci květnu zrušeny — tudíž neplatily — a měnili je pouze v národní bance v Oslo, což bylo 750 km vzdáleno. Takže nám vznikla nepříjemná situace, kdy jsme dávali dohromady všichni malé bankovky a drobné, různě si mezi sebou napůjčovali, a tak jsme to ze ctí zvládli. Ale zůstala v nás pachuť z toho, že směnárna dokázala bez problému vyměnit peníze, které za 4 měsíce přestávají platit, a tuto informaci tam buď nevěděli (což by měli) anebo zákazníka zapomněli upozornit, že končí platnost určitých bankovek. Moje chyba byla, že jsem si neschoval doklad o výměně peněz, který je nutný při reklamaci, tudíž jsem zvolil tuto formu. Jako upozornění pro možné příští účastníky podobného zájezdu, aby si vše řádně prověřili, neboť, jak je vidět, toto směnárna zřejmě neudělala! Jiří R., Chomutov (Jméno a adresu pisatele redakce zná)

Odpověď směnárny:

Tato situace nás velmi mrzí. Nové bankovky (norské koruny — NOK) byly dány do oběhu od 30. května 2017. Souběh s předchozí sérií byl jeden rok, tj. do 30. května 2018. V lednu 2018 tedy byly tyto bankovky platné a předpokládám, že pokud si je klient měnil v lednu, pak pracovnice nepředpokládala, že klient vycestuje až v září. Ve většině případů podávají naši pracovníci informace cca 1–2 měsíce před končící platností bankovek, protože většina klientů si valuty mění těsně před odjezdem do zahraničí.

I přesto je ale samozřejmě chyba, že pracovnice neinformovala klienta na končící platnost bankovek — NOK prodáváme běžně a podobný případ se nám nikde nestal.

Pracovníkům na našich pobočkách opětovně připomeneme nutnost informovat klienty o končící platnosti bankovek.

Touto cestou tlumočím klientovi naši omluvu za nepříjemnosti a pokud by přijal kompenzaci za vzniklé problémy, pak mu můžeme nabídnout při příští výměně jakýchkoliv valut výměnu za VIP kurz. Ing. Dagmar Vaculíková, Tourist Centrum, s. r. o.

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video