Dva starostové na radnici

Jan Vnouček 2011-12-15 00:07:00

Podbořany, Žatec – Bývalý žatecký starosta Erich Knoblauch se stane novým vedoucím odboru místního hospodářství a školství MěÚ Podbořany. Nahradí tak dosavadního šéfa tohoto odboru Josefa Zernera, který v červnu odchází do důchodu. Rozhodli o tom radní města, když ho vybrali z  třinácti účastníků přihlášených do výběrového řízení. Podle informací podbořanského starosty Radka Reindla má na své nové místo nastoupit od 1. ledna s šestiměsíční zkušební lhůtou. Během ní se seznámí s chodem odboru a převezme agendu svého předchůdce.

„Ze všech kandidátů jen dva měli  přehled o čem řízení tohoto odboru je, o školství, grantech, smlouvách. Druhým byla  naše současná zaměstnankyně paní Chojková, která ale ve finále z výběrového řízení odstoupila, takže  rozhodování bylo celkem jednoduché. Pan Knoblauch jako bývalý ředitel školy má přehled o školských zákonech, což u pohovoru kvalitně prokázal, a jako bývalý starosta má zase přehled o fungování komunálu. Slibujeme si od něj, že chod odboru mírně řečeno zlepší,“ zdůvodnil volbu Reindl.
Knoblauch v minulosti působil jako učitel a krátce i jako ředitel v Základní umělecké škole. V letech 2006 až 2010 vykonával v největším okresním městě funkci starosty. Jeho působení na tomto postu ale pod chmelovým majákem dodnes budí emoce. Sympatie veřejnosti ztratil především incidentem, o kterém referovala i celostátní média. V roce 2008 byl přistižen u svého nabouraného auta s alkoholem v krvi. Jeho pověsti velmi ublížil fakt, že nepřiznal vinu a obhajoval se, že vůz řídila tzv. osoba blízká. Tu však odmítl jmenovat. Později ztratil i důvěru místní organizace ODS, ze které nakonec vystoupil. Kritici jeho politické kariéry mu také vyčítají, že jen tři dny před svým odchodem z radnice podepsal smlouvu na rekonstrukci žateckého koupaliště za částku převyšující 170 milionů Kč. Přes protesty veřejnosti a některých  zastupitelů nenechal tento zásadní krok na svého nástupce. V posledních komunálních volbách nebyl již Erich Knoblauch do žateckého zastupitelstva zvolen.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video