Miliony pro místostarostu a zastupitele obci ušetří

Jan Vnouček 2011-12-16 00:32:00

Nepomyšl – Městys Nepomyšl se pustil do 2. etapy přestavby budovy bývalé školy na multifunkční centrum. Minulý týden vyhodnotil hned tři výběrová řízení na rekonstrukci interiérů a technických rozvodů v celkové výši skoro 8 milionů Kč. Ve všech třech nabídly nejnižší cenu firmy z našeho regionu. Vyběrové řízení na vnitřní stavební práce vyhrála stavební firma Bartuška z Petrohradu s nejnižší nabídnutou cenou 5, 3 miliónu Kč. Až za ní skončili jesenická Drops Group s 6,2 milióny, VB Group Building z Podbořan s 6,8 milióny a Jiří Chobot z Krásného Dvora se skoro 8 milióny korun.

Zdravotně technickou instalaci v budově neboli zřízení vnitřní kanalizace, vnitřního vodovodu a vnitřního plynovodu, včetně ústředního topení, zrealizuje firma Jaroslav Vávra z Nepomyšle. Nabídla nejnižší cenu 1,56 miliónu Kč a těsně porazila Josefa Gančíka z Prahy (1,7 miliónu) a Dušana Mušuta z Mostu (1,73 miliónu).
Třetí  zakázku na provedení elektrointalace získala s nabídkovou cenou 1,3 miliónu Kč firma Jaroslav Bláha z Kryr. Václav Vít z Čisté s 1,45 miliónu a Petr Šajner z Rakovníka s 1,5 miliónu byli dražší.
Vítězové prvních dvou výběrových řízení jsou domácí. Pavel Bartuška je dokonce neuvolněným místostarostou Nepomyšle a Jaroslav Vávra zasedá v jeho zastupitelstvu. Podle zápisu ani jeden v této věci v souladu se zákonem o střetu zájmu v zastupitelstvu nehlasoval. Přesto už jen skutečnost, že získali obecní zakázku může nahrávat různým spekulacím.
„Jo, už jsem to taky zaslechl, že jim to tady přihráváme. Ale nabídli nejnižší cenu a protože jiná kritéria nebyla, tak vyhráli. A aby nikdo neříkal, že tu děláme nějaké čachry, tak chci říct, ž e i díky jejich velmi nízkým nabídkám ušetříme 3 milióny. Podle předběžného rozpočtu tyhle tři zakázky totiž měly přijít na 11 miliónů, a stáhlo se to na osm,“ rozhořčil se nad možným podezřením starosta Josef Lněníček.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video