Miliony pro místostarostu a zastupitele obci ušetří

Jan Vnouček 2011-12-16 00:32:00

Nepomyšl – Městys Nepomyšl se pustil do 2. etapy přestavby budovy bývalé školy na multifunkční centrum. Minulý týden vyhodnotil hned tři výběrová řízení na rekonstrukci interiérů a technických rozvodů v celkové výši skoro 8 milionů Kč. Ve všech třech nabídly nejnižší cenu firmy z našeho regionu. Vyběrové řízení na vnitřní stavební práce vyhrála stavební firma Bartuška z Petrohradu s nejnižší nabídnutou cenou 5, 3 miliónu Kč. Až za ní skončili jesenická Drops Group s 6,2 milióny, VB Group Building z Podbořan s 6,8 milióny a Jiří Chobot z Krásného Dvora se skoro 8 milióny korun.

Zdravotně technickou instalaci v budově neboli zřízení vnitřní kanalizace, vnitřního vodovodu a vnitřního plynovodu, včetně ústředního topení, zrealizuje firma Jaroslav Vávra z Nepomyšle. Nabídla nejnižší cenu 1,56 miliónu Kč a těsně porazila Josefa Gančíka z Prahy (1,7 miliónu) a Dušana Mušuta z Mostu (1,73 miliónu).
Třetí  zakázku na provedení elektrointalace získala s nabídkovou cenou 1,3 miliónu Kč firma Jaroslav Bláha z Kryr. Václav Vít z Čisté s 1,45 miliónu a Petr Šajner z Rakovníka s 1,5 miliónu byli dražší.
Vítězové prvních dvou výběrových řízení jsou domácí. Pavel Bartuška je dokonce neuvolněným místostarostou Nepomyšle a Jaroslav Vávra zasedá v jeho zastupitelstvu. Podle zápisu ani jeden v této věci v souladu se zákonem o střetu zájmu v zastupitelstvu nehlasoval. Přesto už jen skutečnost, že získali obecní zakázku může nahrávat různým spekulacím.
„Jo, už jsem to taky zaslechl, že jim to tady přihráváme. Ale nabídli nejnižší cenu a protože jiná kritéria nebyla, tak vyhráli. A aby nikdo neříkal, že tu děláme nějaké čachry, tak chci říct, ž e i díky jejich velmi nízkým nabídkám ušetříme 3 milióny. Podle předběžného rozpočtu tyhle tři zakázky totiž měly přijít na 11 miliónů, a stáhlo se to na osm,“ rozhořčil se nad možným podezřením starosta Josef Lněníček.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video