Chmelnice musí ustoupit bydlení

Jan Vnouček 2012-01-18 00:09:00

Kryry – U Kryr směrem na Očihov se bourá chmelnice. Stojí totiž v cestě rozvoje města, s kterým počítá jeho nový územní plán. Na tomto místě by totiž měla v budoucnu vyrůst nová rodinná zástavba. Část v záplavovém území by měli dostat do užívání hasiči, aby si tam mohli vybudovat nové cvičiště.  To současné by totiž mělo být výhledově také zastavěno. „Existuje na to již pěkná studie, ale ekonomická situace těmto plánům zatím nepřeje,“ ozřejmil mizení chmelových polí kryrský místostarosta Vojtěch Michálek.

Likvidační práce na chmelnicích vede městský zaměstnanec Jiří Purnoch. Do této role ho dosadila zkušenost se stavbou chmelových konstrukcí.  „V roce 86 jsem tuhle chmelnici pomáhal stavět, když tenkrát po kroupách spadla. A  teď ji bořím,“ svěřuje se. „Máme na to dva měsíce a po dvou týdnech je už půlka dole. Ale je to pěkná dřina stříhat ty dráty. Jsou ještě nové, nezrezlé a máme toho po šichtě dost,“ směje se.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video