Indie, Keňa, Čína, Brazílie,… Studenti poznávali odlišné kultury a národnosti

Hedvika Mašková 2019-03-10 17:00:00

Indonésie, Malajsie, Kyrgyzstán, Keňa, Brazílie, Indie, Gruzie a Čína. To jsou země, které mezi místními nepatří zrovna mezi nejvyhledávanější turistické destinace a mnoho z nás je tedy za svůj život ani nenavštíví. Studenti Gymnázia Žatec však měli možnost dozvědět se během minulého týdne o ekonomické, politické a kulturní situaci daných zemí přímo od tamějších obyvatel.

Žatecké gymnázium se totiž zapojilo do multikulturního vzdělávacího projektu EDISON. Školu navštívila skupina osmi vysokoškolských studentů z různých zemí světa, kteří si pro gymnazisty připravili prezentace o své zemi a vedli s nimi diskuze na různá témata, a to vše v anglickém jazyce.

Stážisté z nejrůznějších koutů světa byli na základních a středních školách napříč celou Českou republikou. Jejich šestitýdenní pobyt končil právě v Žatci.

,,Největším přínosem projektu pro naši školu vidím v tom, že je celý týden v angličtině. Stážisté mají pro naše studenty připravené prezentace v angličtině a studenti na ně mohou v angličtině reagovat. V rámci dvouhodinové přednášky nejdříve v prezentaci představí kulturu, zvyky nebo tradice své země a poté je to už hodně interaktivní. Někdo má připravenou výuku tanců, někdo učí písmo či slovíčka nebo se studenty diskutuje o tradičních jídlech,“ vysvětlila přínosy projektu, ke kterým, mimo zlepšení se v angličtině, patří také srovnání různých zemí s tou naší, mezikulturní gramotnost a kontakt se zahraničím, zástupkyně ředitele Lenka Kafková.

Anglické dvouhodinovky byly určené především studentům vyšších ročníků. Zapojena byla ale také kvarta, tedy vrstevníci deváťáků základních škol. ,,Zapojili jsme jen tak na kukandu také malý gympl. Maturanti měli rovněž smůlu. Mohli kouknout jen na dvě hodiny, protože se musí učit. Ostatní třídy měly čtyři hodiny denně s tím, že program probíhal vždy dopoledne do 11.40,“ sdělila dále Lenka Kafková.

Pro zahraniční stážisty byl připraven ale mnohem bohatší program. Minulé úterý například vyjeli bobovat na Halži. Většina z nich totiž sníh ještě nikdy neviděla. Dále se šli podívat do Žateckého pivovaru a Chrámu chmele a piva. ,,Za tu dobu, co jsou v republice si pivo docela dost oblíbili. Už se dokonce i vyznají. Kozel, Plzeň, Žatecký,… Mají přehled,“ smál se ředitel gymnázia Miroslav Řebíček.

Podpůrným projektem EDISONu je projekt Global Host, díky kterému mohou rodiny a studenti ubytovat zahraniční stážisty přímo u sebe doma a poznat tak zahraniční zemi a kulturu o něco více. I do něho se zdejší gymnázium zapojilo. ,,Všem hostitelským rodinám i dětem z těchto rodin patří veliké poděkování. Popravdě to musí být zápřah. Ubytovávají studenty nezištně, zadarmo a dělají to hlavně proto, že chtějí škole umožnit být součástí projektu. A to je úžasné,“ pronesl na závěr poděkování rodinám a studentům ředitel školy.


Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video