Kryrskou cihelnu koupil obr

Jan Vnouček 2012-01-17 11:15:00

Kryry – Cihelna v Kryrech se probudila z klinické smrti. Živou vodou ji pokropila společnost Heluz se sídlem v Dolním Bukovsku na Českobudějovicku, která ji nedávno koupila. A co s ní zamýšlejí? „Zase z ní udělat cihelnu,“ odpovídá prokurista firmy Jan Krampl starší. „Pro začátek jsme tu zřídili prodejní sklad pro oblast západních a severozápadních Čech. Rozšíříme skladové plochy a postupně tu vybudujeme moderní provoz. Dovezeme technologické zařízení z Německa a během příštího roku chceme najet na výrobu cihel. Provoz pojede na dvě, tři směny, takže bychom mohli zaměstnat okolo 40 zaměstnanců,“ slibuje přinést místním občanům i práci.

„Mluví o investici ve výši 200 až 250 milińů. Potřebují více prostoru, proto skoupili i okolní pozemky. Mají velké plány, tak uvidíme,“ věří kryrský starosta Miroslav Brda, že nový investor přinese městu samá pozitiva. Společnost Heluz je ve svém oboru českým obrem a ovládá u nás většinu trhu s cihlářskými výrobky.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video