Anička Trnková to dokázala! Žatecká twirlerka bude závodit na prestižní Grand Prix

Iveta Drlíková 2019-03-20 09:10:00

Díky bezchybným sestavám se žatecká twirlerka Anna Trnková nominovala na světový pohár i prestižní závody Grand Prix ve Francii, kde se utká s elitními závodníky z obou světových asociací. Díky této patnáctileté Žatečance to bude pro Česko poprvé v historii. „Na Grand Prix, kde budu startovat po zakončení světového poháru, to bude hodně těžké, jelikož se tady objeví pouze takové státy jako je Japonsko, USA, Francie a mezi nimi náš malý Žatec. Podmínky na přípravu mám ale nyní velmi dobré. Vyšli mi vstříc s tréninky v hale ve Spořicích, která má strop vysoký 13 metrů, takže se můžu hodně posouvat ve zvládání těžkých vysokých triků,“ řekla nám Anna Trnková.

Obě nominace získala na Mistrovství České republiky v twirlingu asociace WBTF, které proběhlo první březnovou sobotu v Kutné Hoře. Anička zde startovala celkem čtyřikrát, a to v disciplínách sólo 1 hůlka, artistic sólo, artistic pair a se svým týmem Oskarek z Ostrova nad Ohří.

Letos soutěží již v mistrovské třídě A, kde už nemá tak početnou konkurenci, přesto jediná cesta k nominaci na srpnový světový pohár ve Francii vedla přes bezchybné vystoupení. To se jí také podařilo, když své závodní sestavy, které pro ni připravili Maša Kovač ze Slovinska a Pieter Hazeu z Itálie, zajela před porotou parádně. I proto navíc získala nominaci na prestižní závody Grand Prix ve Francii, kde startuje elita z obou světových asociací NBTA a WBTF dohromady. Česká republika bude mít historicky první zastoupení na těchto závodech právě v Aničce Trnkové. „Tato Grand Prix je vlastně i první krůček k tomu, aby se tento krásný sport, který se stále chybně zaměňuje s mažoretkami, stal olympijským sportem. Jednou z důležitých podmínek je, aby se obě největší asociace spojily v jednu. Dojít by k tomu mělo do roku 2021,“ vysvětluje Petra Havelková, maminka úspěšné žatecké twirlerky. V současnosti totiž obě asociace pořádají svoje vlastní soutěže v rámci jednotlivých států, Evropy i světa, a to by se jejich sloučením mělo konečně změnit.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video