Chomutovské hlavní nádraží by se mohlo přesunout blíže centru města

2019-03-22 16:08:59

CHOMUTOV (soš) — Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v rámci celorepublikového Operačního programu doprava rekonstruuje trati v úseku Ústí nad Labem — Cheb. Při této příležitosti vznikl plán na přesun hlavního nádraží z periferie blíže k centru města. To by znamenalo nejen větší komfort pro cestující, ale na uvolněném pozemku by mohl vzniknout například chybějící úsek cyklostezky od Kadaně až do Bezručova údolí.

Myšlenku přesunutí nádraží zvažuje SŽDC již několik let, variant bylo více. Jednou z nich bylo například využití prostoru bývalého zimního stadionu. Důvodů, proč toto řešení není možné, je hned několik. Například ten, že pozemek je v povodňovém pásmu Chomutovky. Nové nádraží by podle nejnovější varianty mohlo stát v místě současných uhelných skladů, tedy za obchodem Lidl. „Přesun by přinesl zvýšení komfortu cestujících a zároveň by se přizpůsobilo moderním trendům, kdy je vhodné mít vlakové nádraží blízko u autobusového. Tady by to vycházelo zhruba na 300 metrů tedy asi tři minuty chůze. Přesunem nádraží by se zároveň uvolnila jedna kolej nákladového seřadiště vlaků, které je v jeho levé části. Ta by mohla být následně využita například pro cyklostezku. V místech současné nádražní budovy by město mohlo zároveň získat zajímavé prostory pro rozvoj,“ vypočítal výhody náměstek primátora David Dinda.

Celá akce by měla vyjít na tři miliardy korun. „Investici si bude kompletně hradit SŽDC ať už z evropských nebo národních zdrojů. My bychom jim jen rádi šli naproti, alespoň co se rady města týká. Návrh ještě musí projít hlasování zastupitelstva, které bude v polovině dubna,“ upřesnil primátor města Marek Hrabáč. Zároveň dodal, že se SŽDC bude muset v rámci vykoupení pozemků korektně vypořádat s podniky kudy povede nová trať. Návrh navíc nemusí být vůbec realizován, pokud by se tak ovšem stalo, dočkají se chomutovští v horizontu pěti let.

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video