Chomutovské hlavní nádraží by se mohlo přesunout blíže centru města

2019-03-22 16:08:59

CHOMUTOV (soš) — Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v rámci celorepublikového Operačního programu doprava rekonstruuje trati v úseku Ústí nad Labem — Cheb. Při této příležitosti vznikl plán na přesun hlavního nádraží z periferie blíže k centru města. To by znamenalo nejen větší komfort pro cestující, ale na uvolněném pozemku by mohl vzniknout například chybějící úsek cyklostezky od Kadaně až do Bezručova údolí.

Myšlenku přesunutí nádraží zvažuje SŽDC již několik let, variant bylo více. Jednou z nich bylo například využití prostoru bývalého zimního stadionu. Důvodů, proč toto řešení není možné, je hned několik. Například ten, že pozemek je v povodňovém pásmu Chomutovky. Nové nádraží by podle nejnovější varianty mohlo stát v místě současných uhelných skladů, tedy za obchodem Lidl. „Přesun by přinesl zvýšení komfortu cestujících a zároveň by se přizpůsobilo moderním trendům, kdy je vhodné mít vlakové nádraží blízko u autobusového. Tady by to vycházelo zhruba na 300 metrů tedy asi tři minuty chůze. Přesunem nádraží by se zároveň uvolnila jedna kolej nákladového seřadiště vlaků, které je v jeho levé části. Ta by mohla být následně využita například pro cyklostezku. V místech současné nádražní budovy by město mohlo zároveň získat zajímavé prostory pro rozvoj,“ vypočítal výhody náměstek primátora David Dinda.

Celá akce by měla vyjít na tři miliardy korun. „Investici si bude kompletně hradit SŽDC ať už z evropských nebo národních zdrojů. My bychom jim jen rádi šli naproti, alespoň co se rady města týká. Návrh ještě musí projít hlasování zastupitelstva, které bude v polovině dubna,“ upřesnil primátor města Marek Hrabáč. Zároveň dodal, že se SŽDC bude muset v rámci vykoupení pozemků korektně vypořádat s podniky kudy povede nová trať. Návrh navíc nemusí být vůbec realizován, pokud by se tak ovšem stalo, dočkají se chomutovští v horizontu pěti let.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video