Město uzavřelo mír s Ekostavbami

Otto Urma 2012-01-28 00:53:00

Podbořany – Letitá válečná sekera mezi městem Podbořany a společností Ekostavby Louny byla zakopána. Uložena bude pod nové povrchy tenisových kurtů v areálu Tatranu Podbořany, jejichž způsob reklamace byl několik let předmětem sporu obou stran.

Oba subjekty nyní uzavřou dohodu o narovnání, v které se dohodly na  kompromisním řešení svého sváru. Podbořanští tenisté si tedy snad již v létě zahrají tenis bez abnormálních odskoků míčku a lounská stavební firma získá opětovný přístup do výběrových řízení městských veřejných zakázek.
„Ekostavby opraví na své náklady a podle našich představ dva ze tří kurtů, u kterých jsme reklamovali špatné položení koberce. Prostě vymění koberec tak, aby byl z jednoho kusu až do ohraničeného červeného povrchu. A my na oplátku, až to dodělají, uznáme, že vůči nám nemají žádné závazky a že již nejsou v rozporu se zadávacími podmínkami našich výběrových řízení a nebude důvod je z nich vylučovat. Ekostavby zase stáhnou všechna podání, které na nás podaly k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ raduje se z výsledku jednání místostarosta Karel Honzl. Ale nechce výsledek nijak vyhrocovat. „Dohoda j epro město výhodná. Ale je korektní a vyvážená. Obě strany přisotupily na určité kompromisy,“ dodává.
Dohoda vzešla z nelehkých jednání, která se zástupci Ekostaveb Louny vedl starosta Radek Reindl. Ekostavby oznámily, že opravy provedou nejpozději do konce května letošního roku.

 

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video