Nejdřív hořela střecha, teď hoří termín vyšetřování

Jan Vnouček 2012-01-30 00:28:00

Blatno – Nová střecha na vyhořelém bytovém domě č.p. 64 v Blatně byla dokončena. Pokrývačská firma Wünsch Jesenice tam subdodavatelsky pro jesenickou firmu Drops položila ocelovou poplastovanou střešní  krytinu. „Dělali jsme na tom kromě svátků pořád, i ve vánici,“ postěžoval si na pracovní podmínky při nehostinném počasí  majitel firmy Pavel  Wünsch. I díky němu tak šest týdnů po požáru měli nájemníci obecní bytovky jistotu, že už doma nezmoknou.

Hotovo ale ještě zdaleka není. V současné době pracovníci společnosti Drops vybírají vlhký šterkový násyp na půdě, aby ho po dostatečném vysušení nahradili keramzitem. Dále obec ještě vypsala výběrové řízení na renovaci stropů a podlah. Přesto nebýt nepříznivých klimatických jevů, mohla být střecha zakrytá už dříve. Nejprve bylo nutné znovu postavit komín, který se zřítil po poryvu větru. A pak vydatné lijáky vyplavily i pšes zaplachtování odkrytých stropů jeden z bytů. Ten se tím stal neobyvatelným a nájemnice se musela přestěhovat do  prozatimního náhradního bydlení.
„Pojišťovna nám už poslala zálohu půl miliónu, který jsme hned přeposlali firmě. Teď čekáme na konec policejního vyšetřování, abychom dostali zbytek peněz. Zatím to platíme ze svého. Vypadá to, že bychom od pojišťovny měli dostat celkem okolo 3 miliónů. Cekali jsme více, protože se asi do této částky i s rekonstrukcí bytů nevejdeme. Kdyby nebylo finanční kompenzace od NET4GAS za souhlas s vybudováním plynovodu v katastru obce, tak jsme už v mínusu,“ oddechl si starosta Václav Beneš, protože Blatno ještě kromě toho splácí vysoký úvěr za výstavbu vodovodu.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video