Nejdřív hořela střecha, teď hoří termín vyšetřování

Jan Vnouček 2012-01-30 00:28:00

Blatno – Nová střecha na vyhořelém bytovém domě č.p. 64 v Blatně byla dokončena. Pokrývačská firma Wünsch Jesenice tam subdodavatelsky pro jesenickou firmu Drops položila ocelovou poplastovanou střešní  krytinu. „Dělali jsme na tom kromě svátků pořád, i ve vánici,“ postěžoval si na pracovní podmínky při nehostinném počasí  majitel firmy Pavel  Wünsch. I díky němu tak šest týdnů po požáru měli nájemníci obecní bytovky jistotu, že už doma nezmoknou.

Hotovo ale ještě zdaleka není. V současné době pracovníci společnosti Drops vybírají vlhký šterkový násyp na půdě, aby ho po dostatečném vysušení nahradili keramzitem. Dále obec ještě vypsala výběrové řízení na renovaci stropů a podlah. Přesto nebýt nepříznivých klimatických jevů, mohla být střecha zakrytá už dříve. Nejprve bylo nutné znovu postavit komín, který se zřítil po poryvu větru. A pak vydatné lijáky vyplavily i pšes zaplachtování odkrytých stropů jeden z bytů. Ten se tím stal neobyvatelným a nájemnice se musela přestěhovat do  prozatimního náhradního bydlení.
„Pojišťovna nám už poslala zálohu půl miliónu, který jsme hned přeposlali firmě. Teď čekáme na konec policejního vyšetřování, abychom dostali zbytek peněz. Zatím to platíme ze svého. Vypadá to, že bychom od pojišťovny měli dostat celkem okolo 3 miliónů. Cekali jsme více, protože se asi do této částky i s rekonstrukcí bytů nevejdeme. Kdyby nebylo finanční kompenzace od NET4GAS za souhlas s vybudováním plynovodu v katastru obce, tak jsme už v mínusu,“ oddechl si starosta Václav Beneš, protože Blatno ještě kromě toho splácí vysoký úvěr za výstavbu vodovodu.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video