ZUŠ se ukáže na mnoha akcích v regionu

Alla Želinská 2019-05-06 09:45:00

Podbořany - Základní umělecká škola Podbořany připravila v jarním a letním období řadu akcí, které proběhnou v rámci celého regionu. 14. května svým vystoupením otevře výstavu ve městě. Na Noci kostelů bude koncertovat nový ženský pěvecký sbor Egeria.

V sobotu 20. dubna se zúčastnili muzikanti ZUŠ akce Pohádkové velikonoce na Zámku Krásný Dvůr, dále v květnu škola pořádá celkem čtyři výchovné koncerty pro děti mateřských a základních škol, 14. května otevírá ZUŠ výstavu výtvarných prací s hudebním programem v kostele Božího Spasitele v Podbořanech, 16. května organizuje škola výchovně-vzdělávací zájezd do Prahy pro žáky zejména výtvarného oboru do Muzea Karla Zemana a do Obecního domu.

20. května se má konat velký taneční koncert školy v Městském divadle v Žatci. 23. května účinkují žáci na společném jarním koncertě se ZUŠ Žatec, 24. května vystoupí na Noci kostelů, kde bude účinkovat zejména pěvecké oddělení školy ve Vejprtech a od 20 hodin v Kostele Božího Spasitele v Podbořanech – představí se nový pěvecký sbor Egeria pod vedením Veroniky Mikešové, 1. června se chystá Den dětí na podbořanském městském koupališti s vystoupením žáků ZUŠ Podbořany a na závěr školního roku také vystoupení v rámci Podbořanských letních slavností.

„Naše malá školička má v současnosti naplněnu svou maximální kapacitu 230 žáků ve třech uměleckých oborech. Jsme řadou organizací často žádáni o realizaci kulturních aktivit ve městě a regionu, což rádi přijímáme, pokud lze vše časově stihnout. Pro příští školní rok budou kapacity školy pro nově příchozí mírně omezené, neboť škola je nyní na maximu svého provozního výkonu. Snažíme se tedy zřizovat pro další zájemce vedlejší umělecké činnosti, jako jsou pěvecké, výtvarné a taneční kurzy tak, abychom mohli alespoň z části poptávku veřejnosti uspokojit,“ říká ředitel ZUŠ Martin Říhovský.

Ve spolupráci s vedením města hledá další cesty, jak rozšířit do budoucna kapacitu školy, kde má ovšem v tomto hlavní slovo MŠMT. „Jsem rád, že je nám velmi nakloněno město Podbořany, jakožto zřizovatel a velmi si osobně vážím dlouhodobé pomoci a spolupráce pana starosty Radka Reindla,“ dodal Martin Říhovský. 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video