Úvod   /   Kultura   /   Kobyla ve sborovně

Kobyla ve sborovně

Jan Vnouček 2012-01-31 00:35:00

Podbořany –  Podbořany a okolí na historické pohlednici. Takto atraktivní téma měla výstava, kterou ze své sbírky připravil Jiří Bejček. Jeho více než 500 malých sond do minulosti Podbořanska z let 1897 až 1955 mohli zájemci v minulých dnech zhlédnout ve sborovně SOŠ a SOU Podbořany.

Sběratel a ředitel školy sbírá historické pohledy již asi 18 let. Na myšlenku ho přivedli kolegové, kteří sbírali pohlednice Žatce. Začínal od jednoho kusu a dnes jich má i s novějšími okolo 600 exemplářů. Nejstarší je pohled Podbořan z roku 1897, a z rarit jmenuje například  pohlednici Nádražní restaurace v Kašticích z roku 1916. Na rozdíl od filatelistů nemají filokartisté žádné katalogy, takže nikdo neví, kolik pohlednic bylo vlastně vydáno a mohou stále doufat, že se někde skrývá skrytý poklad. Éra pohlednic ale už končí. Zlaté období bylo v letech 1898 až 1910, to je měla každá hospoda, samota, krematorium. Dnes už je nikdo neposílá, tak je taky nikdo nevydává. „Už to není koníček, ale kobyla. Proto bych rád jednou vydal se starými pohlednicemi z Podbořanska knihu. Některá místa dnes už vypadají úplně jinak, než tenkrát, takže by to mělo smysl i pro historický místopis,“ prozrazuje svůj sen Jiří Bejček.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video