Chomutovsko: Literární noc na pěti místech

Soňa Šímová 2019-05-08 12:14:00

CHOMUTOV (r) — Literární happening Noc literatury se koná pravidelně v předvečer zahájení veletrhu Svět knihy nejen v Praze, ale i v dalších městech České republiky, letos poprvé také v Chomutovské knihovně.

Knihovna na 9. května připravila čtení na místech, která nejsou vždy návštěvníkům přístupná. V 19 hodin budou připraveni předčítači v kapli Božího hrobu a v oratoři kostela sv. Ignáce, ve sklepě pod Špejcharem, na půdě a v ředitelně knihovny. Čtení se budou opakovat vždy po půl hodině tak, aby si všichni mohli poslechnout připravené ukázky na všech pěti místech. Naposledy by měly ukázky zaznít ve 21 hodin.

V kostele sv. Ignáce v kapli Božího hrobu čte z knihy Nový čas (Ida Jessenová, Dánsko) Monika Zwettlerová; v oratoři čte z knihy Expedice — můj milostný příběh (Bea Uusma, Švédsko) Věra Pokorná. Ve sklepení pod Špejcharem čte z knihy Návrátilka (Donatella Di Pietrantonio, Itálie) Kateřina Blažková; na půdě knihovny čte z knihy Tatitatitati (Tamás Jónás, Maďarsko) Maxmilián Ferenc. V ředitelně knihovny bude číst z knihy Osud tažných ptáků (Maarten´t Hart, Holandsko) kdo bude chtít.

Na všech místech se začíná číst současně v 19, 19.30, 20, 20.30 a 21 hodin.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video