Festival pomůže rodině těžce postižené Kačenky

Soňa Šímová 2019-05-27 10:15:00

CHOMUTOV (soš) — Vzpomínáte si na devítiletou usměvavou holčičku, se kterou jsme vás seznámili v předvánočním čase? Rodina malé slečny s velkými problémy se stále pere s nedostatkem financí na spolehlivý vůz, kterým by ji mohli dopravit nejen za lékaři. Před Vánoci se na benefičním koncertě podařilo vybrat přes dvacet tisíc korun. Pomůžete i podruhé? Tentokrát pořádá rodina hudební festival.

Kačenka se narodila jako velmi nedonošené miminko ve 29. týdnu těhotenství, kdy její mamince Romaně Škubové praskla voda, ale akutní císařský řez proběhl až po čtyřech dnech. Následkem nedostatku plodové vody a kyslíku pak došlo k poškození mozku. Prognóza zpočátku nevypadala zle, v půl roce ovšem Kačenka dostala svůj první epileptický záchvat, po kterém si postupně vyslechla diagnózy: dětská mozková obrna, Westův syndrom, těžká mentální retardace, subluxace kyčelních kloubů, centrální postižení zraku a špatná imunita. Kačenka nechodí, nesedí, neleze, nemluví. Je naprosto odkázána na pomoc rodiny. Pokud je zdravá, navštěvuje jednou týdně speciální školu v Palachově ulici.

15 let staré auto, které rodina denně používá, je více v opravě než v provozu. Rodina sice dostane státní příspěvek na nové a zároveň se jí pomocí sbírky a vánočního benefičního koncertu podařilo vybrat další peníze, to ovšem nestačí. V současnosti jim na vůz chybí zhruba dvě třetiny cílové částky. „Jezdíme s Kačenkou ke specialistům do Prahy a do Ústí nad Labem. V Chomutově máme vlastně jen pediatra a neuroložku. Potřebujeme velké auto, aby v něm Kačenka mohla mít své vlastní otáčecí sedadlo, protože nedrží hlavičku. Také má ještě speciální vozíček, který je polohovací, proto ho nelze složit. Kvůli spasmu Kačenka také potřebuje hodně prostoru pro nožičky. Toto třeba běžné kombi nezvládne. Pak s námi samozřejmě ještě jezdí její sourozenci a asistenční pes,“ vypočítala Romana Škubová.

V neděli 9. června se v areálu Banda uskuteční Benefiční festival pro Kačenku. Vystupovat bude skupina Úlet, Adéla Radimcová, Patrik Bartko, Suvereno a Jakub Děkan. Pro děti budou dostupné atrakce jako skákací hrad a další. Přispět můžete také na transparentního účet Konta Bariéry: 777777222/0800. Je nutné uvést variabilní symbol Kačenky: 953172. Podnikatelé samozřejmě mohou dostat potvrzení a dar si dát do daní.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video