Cena za teplo se pro letošek v Žatci zvýšila. I tak místní platí méně, než v okolních městech

Otto Urma 2012-02-09 00:00:00

Žatec – Hlouběji do svých peněženek sáhne i v letošním roce většina Žatečanů, pokud bude chtít mít ve svých domovech příjemné teplo i v zimních měsících. Žatecká teplárenská a.s., od níž většina domácností teplo odebírá, totiž zvýšila cenu za teplo. I tak na tom místní budou o dost lépe než obyvatelé ostatních měst lounského okresu.

Předběžná průměrná cena tepla bez DPH pro letošní rok byla schválena akcionářem, radou města, ve výši 367,25 Kč/GJ. Proti předběžné ceně pro rok 2011 se cena letos zvýšila o 7,32%. Hlavním důvodem navýšení této ceny je podle ředitelky Žatecké teplárenské a.s. Aleny Hlávkové, že v roce 2012 proběhne oprava technologie v uhelné kotelně.
„Jelikož se jedná o investice většího charakteru, bylo nutno navýšit cenu tepla,“ vysvětlila ředitelka Hlávková. Cena tepla pro odběratele a především pro neplátce DPH se ale ještě zvýší o navýšení DPH z 10 na 14 procent. Loňská předběžná cena za tepla v roce byla 343,51 Kč/GJ.
Oproti roku 2010, kdy Žatecká teplárenská dodala odběratelům 250 733 GJ, se jeho množství v loni snížilo na 212 647 GJ tepla.
„Rok 2011 byl jedním z nadprůměrně teplých let, proto byl plán dodávky tepla splněn na přibližně 83% podle předběžných výsledků. Také se pro teplárnu projevila negativně změna chování odběratelů, neboť se výrazně šetří nejen při topení, ale i při spotřebě teplé vody. Proto se v tomto roce projevila ještě výrazněji „výpomoc“ výroby elektrické energie, která zadotovala fixní náklady teplárny a od roku 2012 bude významně přispívat na opravu technologie v uhelné kotelně,“ vysvětlila Alena Hlávková.
Teplárna se, podle sdělení ředitelky Hlávkové, snaží, aby cena tepla v Žatci zůstala stále na nejnižší úrovni v ČR. Její slova potvrzuje srovnání cen s dalšími městy v lounském okrese. V Podbořanech, kde většině města dodává teplo plynová kotelna, zaplatí místní 560 Kč/GJ. V Lounech řada lidí odebírá teplo od společnosti Energie Holding za cenu 699 Kč/GJ.
Když si srovnáme tyto ceny, vyjde nám, že i přes letošní zdražení, je teplo, které k nám putuje z Perče, oproti okolním městům výrazně levnější.

 

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video