Nekrolog: Za panem Františkem Břízou

Redakce 2012-02-18 00:48:00

Do mrazivých dnů nás všechny šokovala zpráva, že navždy odešel pan František Bříza. Okamžitě ve vás vyvolala vlnu vzpomínek na občana, policistu, kamaráda… Ztratili jsme opravdovou osobnost Podbořan, Podbořanska a rovněž Kryr, kterým věnoval celý život. Narodil se v roce 1949 v domě č. 33 na kryrském náměstí jako nejstarší ze čtyř dětí. Po kryrské základní škole vystudoval Gymnázium v Podbořanech, odsloužil si vojnu ve Stříbře a po roce 1971 nastoupil službu u Sboru národní bezpečnosti v Podbořanech.

Začal „od chodníku“, ale stoupal dosti rychle, takže si ho pamatujeme hlavně jako vedoucvího obvodního oddělení v Podbořanech a taky v Kryrech. Zde bych rád tlumočil veliké poděkování města Kryr. Byl totiž kryrským patriotem a naopak Kryry ho berou jako velkou oblíbenou osobnost. A to navzdory složitostem povolání, které vykonával. Zasloužil se o bezpečnost života ve městě a na počátku 90. let se se starostou M. Brdou posílel na znovuzřízení policejní stanice v Kryrech, kde byl vedoucím až do svého odchodu do důchodu. Patřil mezi policisty, co stavějí na dokonalé znalosti prostředí, kde slouží a nechybí jim lidskost. Případy  řešil s velkou dávkou intuice, obrazně řečeno „po dobrém“. A dbal také na mezilidské vztahy, měl totiž lidi rád. Během služby obdržel řadu ocenění.
Šel vždy příkladem. Třeba vztahem ke sportu, což byl jeho největší koníček.  Pravidelně běhal a vím, jak byl šťastný, když v roce 2003 doběhl se svými dvěma syny do cíle Pražského maratónu. Těch 44 km udělal pod 4 hodiny! Ještě loni běžel půlmaratón. Dělal tolik pro své zdraví, a to ho nakonec zradilo, jak je to absurdní. Bylo mu jen 63 let, když doběhl svou životní trať, závod který nevzdal, ale cíl mu nastavila zákeřná nemoc. Odešel však, jak bylo jeho zvykem: se ctí a fair play! Pane Františku Břízo, čest tvojí památce! Kamil Kraus, Kryry


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video