Anna Topolančinová oslavila 100 let

Hedvika Mašková 2019-08-15 14:00:00

K dalším žateckým obyvatelkám, které letos oslavily sté narozeniny, přibyla minulý týden Anna Topolančinová. Popřát ji přišli také zástupci města, kteří ji přinesli květiny a dárkový koš. Za to se jim poté mile ráda podepsala do žatecké kroniky.

Paní Anna se narodila 23. července 1919 v obci Ruský Potok na Slovensku, kde pracovala na statku. Do Žatce, respektive do Záhoří, dorazila před šedesáti lety za lepší pracovní příležitostí a za svým bratrem, který tu žil. Na Záhoří se se svou rodinou stále ráda vrací.

Anna Topolančinová vychovala dvě děti. Má čtyři vnoučata a šest pravnoučat. Nyní žije u své dcery v Žatci v Podměstí. A to je zřejmě její recept na dlouhověkost – být bklopen rodinou, přáteli a svými zálibami. Paní Anna totiž, mimo jiné, dříve ráda chodívala sbírat borůvky.


Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Prohlídka s princeznou na zámku Stekník

Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.

Přehrát video
Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video