Jeptišky a smrtky skotačily po vsi

Veronika Salášková 2012-02-21 00:37:00

Staňkovice – Maškary a masky se sešly v sobotu 18. února na dvoře před Obesním úřadem ve Staňkovicích. Starosta obce Jan Bartoň předal masopustnímu rychtáři právo, aby průvod mohl vstoupit do vesnice. Po přípitcích se za zvuků harmoniky a všemožného zvonění a rachtání vydaly maškary na obchůzku. Nechyběly mezi nimi smrtky, jeptišky obého pohlaví, řezník, medvěd s medvědářem, selky, nevěsta, německý voják, harmonikář a další. 

Po 17. hodině průvod se průvod vrátil zpátky na dvůr, kde řezník naporcoval medvěda. V 18 hodin začala v protější restauraci zábava s hudbou. Hodinu na to proběhlo vyhodnocení vzorků slaného i sladkého jídla, které masky v jednotlivých domácnostech vybraly. Ve 20 hodin vystoupily místní ženy v nově vytvořených staňkovických krojích, které tři týdny šily. Foto z akce najdete ve fotogalerii na této stránce.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video