Nespokojení čtenáři píší: Cyklobus „asijského typu”?!

Redakce 2019-09-08 13:31:00

Využili jsme s několika přáteli v neděli 11. srpna cyklobusu směr Jirkov — Chomutov — Boží Dar. Ale ze způsobu, jakým se touto linkou přepravují kola, jsme byli všichni neskutečně zděšeni!!! Čekali jsme autobus a příslušný vlek na kola, ale přijel jen autobus — bez vleku a ani uvnitř nepřizpůsobený k přepravě kol (možná pro jedno až dvě kola)! Nás bylo 12 a pan řidič tedy začal kola nakládat do autobusu. Ještě, že byl velice ochotný, vstřícný a příjemný a snažil se nám všem vyhovět a kola do autobusu poskládal. Nevím, kolik řidičů by bylo ochotno takto kola převážet, ale on byl zlatý!!! Myslím, že podnik, který se touto službou zabývá, by se měl nad tím trochu zamyslet. Ve srovnání s tím, jak je tato služba medializovaná, byla v našem případě úroveň přepravy kol dost drsná. Byla to linka 584, u které je uvedeno na internetu, že samozřejmě bude jezdit o prázdninách i ve všední dny, ale pravda to není! Přikládám fotku, jaká je úroveň přepravy! Věra Horáková

O vyjádření jsme požádali krajského radního pro dopravu Jaroslava Komínka, protože kraj tuto službu platí z peněz daňových poplatníků. Radní k případu uvedl následující:

Při vyřizování výše uvedené stížnosti jsem hovořil se zástupcem dopravce, obchodně dopravním ředitelem Autobusy Karlovy Vary Ing. Davidem Kumpertem, který mi věc vysvětlil. Dopravce měl k dispozici pouze tři vozidla s tažným zařízením, která byla v servisu. Do víkendu byla přislíbena oprava alespoň jednoho z nich, což se však nepodařilo. Dopravce tedy volil variantu s obsloužením spoje vozidlem bez přívěsu na přepravu jízdních kol. Nepočítal s tím, že pojede tolik cyklistů, mysleli, že pojede jeden, maximálně dva; a těm dají kola dovnitř. Svou chybu dopravce uznává, již vybavil další dvě vozidla tažným zařízením, aby se daná situace neopakovala. Za naší stranu bude tato závada předána do RÚK s návrhem na sankci. Jaroslav Komínek, krajský radní pro dopravu

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video