Příprava dětí na vstup do školy se vyplatí

Redakce 2012-03-06 00:43:00

Okres Louny – V nedávné době absolvovaly 6leté děti zápisy do prvních tříd. Řada rodičů se ještě nyní rozhoduje, zda má jejich dítě nastoupit od září do školy, zda je dostatečně zralé a připravené na několikaleté vzdělávání. Úspěch či neúspěch v první třídě mnohdy rozhoduje o vztahu dítěte ke škole a učení vůbec.

Dnes psychologové a speciální pedagogové uvádějí, že specifické poruchy učení a chování je možné diagnostikovat již v předškolním věku a včasnou nápravou se dají zmírnit či dokonce odstranit.
A právě dětem, u kterých jsou již v předškolním věku patrné určité potíže se soustředěností, pozorností, se špatnou výslovností hlásek, s kreslením a dají se tak u nich předpokládat potíže při psaní, čtení či počítání, byl věnován projekt Do školy včas. Realizátorem projektu bylo občanské sdružení Vzdělávací centrum Podkrušnohoří Žatec a financován byl Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Projektu se po dobu 2,5 let účastnilo 50 dětí z okresu Louny a Rakovník. Psycholožka projektu provedla vyšetření dětí před nástupem do aktivit projektu a po jejich ukončení. Výrazné zlepšení dětí překvapilo nejen realizátory projektu, ale spokojeni byli hlavně rodiče. Také výsledky dětí po nástupu do školy ukazují, že investice a čas rodičů do přípravy dětí k bezproblémovému nástupu do školy se vyplatí. Zdeňka Baranniková

 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video