Majetek se rozrostl, o využití se teprve rozhodne

Tomáš Skřipský 2019-12-07 10:37:00

ÚDLICE (tos) — K významnému nárůstu obecního majetku došlo letos v Údlicích. Koncem uplynulého školního roku obec od Ústeckého kraje koupila za 8,5 miliónu korun místní zámeček a k tomu nádavkem zdarma dostala budovu Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov, která své někdejší údlické pracoviště přesídlila do areálu v chomutovské Cihlářské ulici. Jako další „pozornost” kraj na obec koncem prázdnin zdarma převedl tamní sportovní halu. Starosty Miloše Pavlíka jsme se zeptali:

Už víte, co s nově nabytým majetkem podniknete?

V zámku, který je relativně v dobrém stavu, zatím pořádáme kulturní a společenské akce, jako jsou zasedání zastupitelstva či setkávání občanů na „tvořivých dílnách“. O definitivním budoucím využití jsme ještě nerozhodli.

Jako jedna z možných variant se nabízí přesunout na zámek — možná jen dočasně — sídlo obecního úřadu, protože budova radnice je zralá na celkovou rekonstrukci. Definitivně o využití zámku rozhodneme v příštím roce.

A co budova školy a učiliště?

I tato budova je v relativně zachovalém stavu. Zatím v ní funguje školní kuchyně a jídelna, která vyváří kolem 140 jídel denně pro místní základní školu. V roce 2020 chceme připravit projektovou dokumentaci na přestavbu školy na domov pro seniory, případně další zařízení podobného typu, například dům s pečovatelskou službou či dům sociální péče.

Co chystáte v případě sportovní haly?

Sportovní hala je ze všech tří objektů, které jsme získali od kraje, v nejhorším stavu. Připravujeme její energetický audit, ze kterého vyplyne, jakým způsobem ji nejlépe zateplit a vytápět. V roce 2020 bychom chtěli požádat o dotaci na zateplení a začít s její rekonstrukcí.

Foto: Údlický zámeček, který obec letos koupila od Ústeckého kraje za 8,5 miliónu korun.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video