Řemeslo na zkoušku bavilo

Redakce 2012-03-11 00:18:00

Louny – Soutěž zručnosti pro žáky 9. tříd základních škol pod názvem Řemesla 2012 proběhla v dílnách Střední odborné školy Louny ve středu 22. února. Všechny základní školy, včetně školy speciální, přijaly pozvání na tuto akci a podle ohlasů žáci nelitovali. Účelem bylo dětem ukázat, že řemesla jsou důležitá v našem životě a každý je šikovný, jen musí zjistit, který je právě ten jeho obor. 

Soutěžící si vyzkoušeli práci s kovem, plastem a stavebním materiálem, zábavnou formou se tak seznámili s obory strojní mechanik, instalatér a zedník. Každý z žáků si postupně prošel všemi obory, kterými ho doprovázeli studenti druhého ročníku oborů zedník a instalatér. Nakonec byli nejúspěšnější „řemeslníci“ odměněni a jako sladká tečka byly pro všechny připraveny vdolečky ze školní jídelny. Ačkoliv celá akce trvala až do odpoledních hodin, žáci základních škol včetně jejich pedagogického doprovodu byli nadšeni. Pokud bude zájem i příští rok, škola akci ráda zopakuje.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video