Nová funkce druhého místostarosty hnula žlučí opozici

Tomáš Skřipský 2019-12-22 12:12:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos) — Nového neuvolněného místostarostu má od čtvrtka Klášterec nad Ohří. Na posledním zasedání zastupitelstva města se jím stal dosavadní radní pro investice a ředitel městské organizace Zámek Klášterec nad Ohří Petr Hybner (ČSSD). Ten nastupuje do nově vytvořené funkce, aby doplnil dosavadní tandem uvolněných funkcionářů — starosty Štefana Drozda (Strana soukromníků ČR) a místostarosty Davida Kodytka (Strana zelených).

Právě vytvoření nové funkce se stalo trnem v oku opozičním zastupitelům za ANO 2011 a KSČM. Ti na zasedání zastupitelstva dali jasně najevo, že mít dva místostarosty v patnáctitisícovém městě považují za zbytečný přepych; zároveň doporučili, aby se Petr Hybner stal uvolněným místostarostou a nahradil ve funkci Davida Kodytka. Zastupitel za KSČM Jaroslav Kohout v tomto smyslu podal před hlasováním o novém místostarostovi pozměňovací návrh, který ale neprošel. Nový místostarosta byl nakonec zvolen poměrem 13 hlasů pro a 7 proti.

Jako další argumenty proti obsazení Petra Hybnera do neuvolněné funkce zmínila zastupitelka za ANO a bývalá starostka Kateřina Mazánková obtížně sladitelný souběh ředitelování v největší městské příspěvkové organizaci s místostarostováním na radnici. Nelíbí se jí také, že Petr Hybner bude brát od města dvojí plat. „Jak se potkávají předvolební proklamace pana starosty o šetření s veřejnými penězi? Neuvolněný místostarosta dostane k platu ředitele Zámku ještě plat místostarosty,“ upozornila. Jak dodala, jako nejpravděpodobnější se podle ní jeví vysvětlení, že starosta navrhuje politické trafiky pro udržení křehké koalice.

Podobná obvinění označil starosta Štefan Drozd za nesmysl. „Když jsem před více než čtyřmi lety přišel na radnici, nebylo investičně připraveno téměř nic, odbor investic neměl vedoucího a byl personálně vyprázdněn. Vedení se shodlo na nutnosti investovat a připravit velké projekty, například multifunkční kulturní centrum. Do konce volebního období se chystáme proinvestovat 300 až 400 miliónů korun, což novodobá historie našeho města nepamatuje. Zároveň se chystáme připravit velké projekty (např. lázeňského domu k realizaci rozvoje lázní). Proto tato úprava organizační struktury vedení města, kde se neuvolněný radní pro investice změní v neuvolněného místostarostu,“ uvedl.

Neplatí podle něj ani podezření na mrhání městskými penězi, protože dosavadní odměna pro neuvolněného radního ve výši šest tisíc korun měsíčně se Hybnerovi s novou funkcí zvýší o 12 tisíc, což bude mít na rozpočet města minimální dopad.

Co se skloubení dvou funkcí týče, podle Petra Hybnera se oproti současnému stavu nic podstatného nezmění. „Neuvolněný místostarosta funkci vykonává při práci a jde pouze o správné řízení a rozvržení pracovního času.

Již čtyři roky vykonávám funkci radního pro investice a pravidelně na úřad každý den docházím a nedělá mi to problém. Běžně pracuji okolo 14 hodin denně,“ prohlásil.

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video