O divoké Africe na souši i ve vodě dorazil povyprávět dobrodruh Richard Jaroněk

Hedvika Mašková 2019-12-20 12:00:00

Klub sportovního potápění Žatec uspořádal pro své členy i nečleny zajímavou přednášku s fotografem, spisovatelem, potápěčem, filmařem a zejména dobrodruhem Richardem Jaroňkem z Vizovic. O povídání na téma ,,UNLIMITED AFRICA“ byl skutečně zájem, o čemž svědčilo zaplněné první patro Řemeslného pivovaru Pioneer Beer v Žatci, kde se přednáška uskutečnila.

Žatečtí potápěči si Richarda Jaroňka pozvali především proto, aby se s nimi podělil se svými zkušenostmi se žraloky, kterých má skutečně spoustu. Žraloci jsou totiž jeho doménou. Obdivuje především ,,zabijáka“ žraloka bílého. Ve svých projektech se dále věnoval také druhému nejnebezpečnějšímu žralokovi žraloku tygřímu i žraloku velrybímu. ,,Dnes ale můj zájem o žraloky ustupuje. Se žraloky je totiž problém. Mizí, a to ve fatálních číslech. Za posledních padesát let člověk vyhubil přes 90 procent žraločí populace,“ vysvětlil během přednášky Richard Jaroněk a prozradil, že jeho současnou vášní jsou lvi, které má v Africe dokonce čtyři.

Dále všem přítomným posluchačům pověděl něco o nejrozšířenějším jedovatém hadu Afriky zmiji útočné, kterou si se svým kamarádem dokázal ochočit. Nezapomněl ani na již zmíněné lvi a mrchožravé hyeny.

Richard Jaroněk navštívil za svůj život několik desítek zemí světa. Prozkoumal Bali, ostrůvky Indonésie a ostrovy Karibiku, Borneo, Myanmar, Ekvádor, Venezuelu i Nizozemské Antily. Dnes zakotvil na jižní polokouli afrického kontinentu, který považuje za svůj druhý domov. Pravidelně cestuje do Jihoafrické republiky, Zambie, Zimbabwe, Mosambiku, Namibie, Botswany a dalších států.

Nejenom o svých cestách publikuje články, vydává knihy, vystavuje své fotografie, které získaly několik prestižních ocenění na mnoha mezinárodních festivalech, a pravidelně přednáší na nejrůznější témata. Cíl jeho počínání je ,,nechat čtenáře či posluchače se aspoň zamyslet nad rychle mizícím ‚,mokrým vesmírem“ a nad našim ‚,člověčím“ přístupem k planetě Zemi“.

Foto: S Richardem Jaroňkem (druhý zleva) se na společné fotografii nechali zvěčnit vedoucí Klubu sportovního potápění Žatec Miroslav Hapák (první zleva) a také další dva členové klubu Martin Makuka (druhý zprava) a Václav Wagner. 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video