Zámek na Peruci chvíli doufal v záchranu

Jan Vnouček 2012-03-16 00:00:00

Peruc – V chátrajícím peruckém zámku se minulé dva měsíce pracovalo. Občané městyse tak mohli alespoň chvíli žít v naději, že se blýská na lepší časy a soukromí vlastníci státem chráněné památky se konečně pustili do její rekonstrukce.

Stavební firma Jiří Kalfař z Klecan ale jen ve všech křídlech budovy opravila nejpostiženější části podlahy a stropů. Od ledna její pracovníci vyřezali ztrouchnivělé trámy, nahradili je novými nosnými vazníky a provizorně zajistili, aby se dřevomorkou a červotočem napadené podlahy a stropy úplně nepropadly. Podle svých vyjádření nejsou oprávněni podávat žádné informace a zástupce majitelů je dlouhodobě v USA, takže ho nelze zastihnout. Více se nelze dozvědět ani na radnici v Peruci. „Nic nevíme, nikdo nás neinformuje,“ potvrdila místostarostka Šárka Křepčíková, že neví, jaké mají majitelé další plány.
Podle nepotvrzených zpráv však jejich projekt na vybudování hotelu či domova pro seniory nedosáhl na dotace EU a nyní se rozmýšlejí, co dál. Zatím provedli alespoň nezbytná záchranná opatření.
Bývalé sídlo šlechtického rodu Thun-Hohensteinů v roce 2007 koupili od obce dva britští investoři Francis Hellyer a Emmanuel Ciolfi za 19 miliónů Kč. Náklady na celkovou rekonstrukci trojkřídlé stavby jsou odhadovány na více než 120 miliónů Kč.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video