Zámek na Peruci chvíli doufal v záchranu

Jan Vnouček 2012-03-16 00:00:00

Peruc – V chátrajícím peruckém zámku se minulé dva měsíce pracovalo. Občané městyse tak mohli alespoň chvíli žít v naději, že se blýská na lepší časy a soukromí vlastníci státem chráněné památky se konečně pustili do její rekonstrukce.

Stavební firma Jiří Kalfař z Klecan ale jen ve všech křídlech budovy opravila nejpostiženější části podlahy a stropů. Od ledna její pracovníci vyřezali ztrouchnivělé trámy, nahradili je novými nosnými vazníky a provizorně zajistili, aby se dřevomorkou a červotočem napadené podlahy a stropy úplně nepropadly. Podle svých vyjádření nejsou oprávněni podávat žádné informace a zástupce majitelů je dlouhodobě v USA, takže ho nelze zastihnout. Více se nelze dozvědět ani na radnici v Peruci. „Nic nevíme, nikdo nás neinformuje,“ potvrdila místostarostka Šárka Křepčíková, že neví, jaké mají majitelé další plány.
Podle nepotvrzených zpráv však jejich projekt na vybudování hotelu či domova pro seniory nedosáhl na dotace EU a nyní se rozmýšlejí, co dál. Zatím provedli alespoň nezbytná záchranná opatření.
Bývalé sídlo šlechtického rodu Thun-Hohensteinů v roce 2007 koupili od obce dva britští investoři Francis Hellyer a Emmanuel Ciolfi za 19 miliónů Kč. Náklady na celkovou rekonstrukci trojkřídlé stavby jsou odhadovány na více než 120 miliónů Kč.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video