V Petrohradě ožívá ochotnické divadlo

Jan Vnouček 2012-03-17 00:00:00

Petrohrad – Pohádka z kouzelného lesa. Tak se jmenuje představení, které si pro pro malé i větší diváky připravilo Petrohradské pidivadlo. Nový ochotnický soubor poprvé veřejně vystoupí v sobotu 17. března v sále restaurace Na Návsi v Petrohradě. A jestli bude mít oponu, tak ta se roztáhne přesně v 15 hodin. Divadelní spolek vznikl na podzim z iniciativy Marie Vránové. Předsedkyně kulturní komise jeho založením navázala na tradici ochotnického divadla v Petrohradě. „Hráli jsme tu divadlo před 35 lety a hrálo se tu i předtím. Proto jsem se pokusila tuhle tradici znovu oživit,“ říká.

Dokázala pro věc získat deset nadšenců, kteří se jednou týdně scházeli a učili jevištním základům. Marie Vránová pro ně také pohotově napsala pohádkovou hru a sama ji zrežírovala. „Nepsala jsme to na motivy žádné pohádky, ale vycházela jsem z herců. Napsala jsem jim to prostě na tělo,“ směje se. Během představení se bude i zpívat a herci do děje zapojí i publikum. „Bude to hravé, veselé a barevné. Snad se to bude líbit,“ zve divadelnice  všechny děti na pohádku.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video