Zlepšují komunikaci s občany. Radnice spustila Mobilní rozhlas

Markéta Chalupová 2018-05-07 14:25:00

Žatec (mch) Mobilní rozhlas je nová služba, která má zlepšit komunikaci Města Žatec s občany. Městský úřad ji zavedl koncem dubna a je pro všechny obyvatele zcela zdarma. Vyžaduje jen jedinou podmínku, a to zaregistrovat se.

„Je to prozatím testovací produkt, který funguje jak po webových stránkách, tak v aplikacích v chytrých telefonech. Mobilní rozhlas jsme zavedli pro lepší informovanost občanů a bude poskytovat informace o nutných rekonstrukcích, případně o haváriích, ale i o kulturních a sportovních akcích a podobně. Po registraci na telefonní číslo automaticky odcházejí SMS zprávy, pro ještě rychlejší informování. Přestože je to v Žatci novinka, v jiných městech a obcích již rozhlas funguje, takže se jedná o ověřenou věc,“ popsal funkce Mobilního rozhlasu místostarosta Žatce Jaroslav Špička.

Přes aplikaci Mobilní rozhlas v chytrých telefonech, konkrétně přes službu zmapujto.cz, je možné také hlásit různé problémy, které občany trápí. Například černé skládky, rozbité lavičky, nesvítící lampu a podobě. Tuto službu už Městský úřad Žatec využívá.

Do mobilního rozhlasu se již zaregistrovaly desítky obyvatel. Výhodou je, že nemusíte mít ani moderní chytrý telefon, protože SMS přijímají i starší tlačítkové mobily nebo telefony pro seniory. Registrace je jednoduchá a můžete ji provést hned dvěma způsoby. A to písemně, kdy vyplníte registrační formulář, který je k dostání na Turistickém informačním centru v budově radnice, na pokladnách obou pracovišť MěÚ, v Městské knihovně, nebo on-line, v tomto případě stačí vyplnit registrační formulář na adrese mesto-zatec.mobilnirozhlas.cz

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video