Jako vystřižené z Postřižin. Starostka šplhala vzhůru komínem

Veronika Salášková 2012-04-04 00:40:00

Žatec – Letošní turistickou sezónu v Žatci slavnostně zahájilo spuštění fontán před Chmelařským muzeem na náměstí Prokopa Velkého v neděli 1. dubna. Následoval nástup žatecké Chmelobrany, která vypochodovala i se zástavami z budovy Chmelařského muzea. Její vrchní velitel Miroslav Sieger předal slovo starostce města Zdeňce Hamousové. 

Ta pozdravila všechny přítomné a připomněla loňskou první sezónu Chrámu chmele a piva. Následně symbolicky odemkla klíčem jak zámek na Chmelovém majáku, tak i sezónu. Poté se přítomní odebrali do restaurace U orloje, kde naproti jejímu vstupu byla poprvé pro veřejnost otevřena nová atrakce – průlez pivovarským komínem. Cti lézt jako první se dostalo starostce, která nahoru poctivě vyšplhala celých 18 metrů. Po ní si adrenalinovou zábavu vyzkoušelo i několik dalších zájemců. Více snímku z otevření turistické sezóny najdete ve fotogalerii.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video