Místo tankistů uctí padlé letce

Veronika Salášková 2012-04-24 09:27:00

Žatec – Nový památník letcům vyroste v Podměstí v místě, kde nyní stojí zbytky pomníku po sovětském tanku T-34. Ten byl ze svého podstavce odstraněn v roce 1990, od té doby zůstal sokl prázdný a chátral včetně okolní cihlové zdi. Nyní zde tankisty nahradí letci. S nápadem zřídit v Žatci památník letcům z našeho kraje, kteří zahynuli v letech 1939 – 1945, přišla obec Toužetín ve spolupráci s asociací pilotů.

Rada jejich žádosti vyhověla. Město se na výstavbě pomníku nebude podílet finančně. Poskytne ale pozemek a zbourá železobetonový kvádr, na němž tank stál, a torzo cihlové zdi na severovýchodní straně ochozu. Obojí udělají technické služby. Památník letců – hrdinů Ústeckého kraje, jak zní jeho oficiální název, se bude nacházet znak československých RAF, sovětský a československý letecký znak. Slavnostně odhalen by měl být pravděpodobně letos v srpnu.

 

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video