Kamera má zatočit s černými skládkami

Veronika Salášková 2012-04-20 00:06:00

Žatec – V poslední době se v Žatci objevily na různých místech černé skládky. Město se s nimi rozhodlo zatočit. Naučit Žatečany pořádkumilovnosti bude mít za úkol nová kamera, která bude ve vytipovaných oblastech hlídat čistotu ulic. Přistiženým nepořádníkům bude hrozit pokuta až ve výši padesáti tisíc korun.

V nejbližších dnech bude na území Žatce instalována mobilní kamera, která bude střídavě hlídat různé části města. Stane se tak součástí městského kamerového dohlížecího systému žateckých strážníků. Mobilní kamera bude sledovat Hošťálkovo a Žižkovo náměstí a ulice Javorová, Jabloňová, Jungmanova, Písečná u Domova s pečovatelskou službou, Družstevní, Nákladní-Svatováclavská, Purkyněho, Sukova-Holečkova a Podměstí. „Mobilní kamera bude v těchto prostorech umísťována po vyhodnocení situace v třídění odpadů a vzniku „černých skládek" a po vzájemné dohodě Technických služeb města Žatec, firmy Marius Pedersen a Městské policie Žatec. Z uvedeného je zřejmé, že nebude zachováno pořadí umístění mobilní kamery podle shora vyjmenovaných prostorů. Záznam z kamery bude vyhodnocován na Městské policii Žatec,“ sdělil Jiří Štorek, ředitel žatecké Městské policie. Černé skládky se na území města vyskytují zejména v místech, kde jsou instalovány kontejnery na tříděný odpad. „Přestupkový zákon hovoří zcela jasně – přestupku se dopustí ten, kdo neoprávněně založí skládku, nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa,“ vyložil ředitel Štorek.
Za porušení tohoto ustanovení mohou strážníci v blokovém řízení uložit provinilci pokutu do výše jednoho tisíce korun. Pokud bude jeho přestupek projednáván ve správním řízení, hrozí mu pokuta až ve výši 50 000 korun.

 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video