Věděli jste, že park pod nemocnicí je plný vzácných dřevin?

Hedvika Mašková 2020-07-05 18:00:00

Jinan dvoulaločný neboli Ginkgo biloba je ve východní Asii posvátným stromem, který se vysazuje v blízkosti chrámu. Trvá mu tři generace než vyroste, ale zato je velmi odolný. Když byla svržena atomová bomba na Hirošimu, staré jinany jediné ze všeho živého přežily. Tajemného stromu si všiml i Jaroslav Foglar, který jej umístil kamsi do tajemných Stínadel, kde po něm pátrala parta Rychlých šípů.

Jinan dvoulaločný roste i v našem městě, a to na několika místech. Na jeden z nich nás upozornila naše čtenářka, kterou trápil fakt, že jinan v parku pod nemocnicí obrůstá bezem. Zjišťovali jsme podrobnější informace na zdejším odboru místního hospodářství a majetku a dostalo se nám několik opravdu zajímavých faktů.

,,Na strom jsem se byla podívat, poprosila jsem o vyjádření i odborníka přes dřeviny a bylo mi řečeno, že strom v parku zasadili nějací nadšenci Rychlých šípů a bezinka má symbolizovat jakousi ochranu stromu. Nicméně bezinka stromu nijak neuškodí, ba naopak, je to skvělá ochrana před poškozením kmene. Je dokonce vidět, že se pravidelně ořezává. Poprosím však pracovníky Technické správy města Žatec, aby nové výhonky bezu odstranili,“ vysvětlila souvislosti Martina Mrázková, která má v našem městě na starosti údržbu zeleně.

Dále jsme se dozvěděli, že park pod nemocnicí je plný mnohem významnějších dřevin než je jinan. Kvůli ochraně vzácných dřevin respektujeme přání radnice a názvy stromů a jejich lokaci nezveřejňujeme.  

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video