Chomutov na festivalu představil sportovní oddíly pro děti

Soňa Šímová 2020-09-11 07:54:00

CHOMUTOV (soš, tz) — V neděli se areál Kamencového jezera hemžil mladými sportovci. Na děti tu čekal nabitý program Chomutovského festivalu sportu, který město pořádalo již třetím rokem.

„Nápad na festival sportu vznikl ještě v období, než jsem přišel na radnici. Pohyboval jsem se ve sportovním odvětví, proto vím, že sportovní kluby mají těžké dostat děti do oddílů. Rodiče jsou přes týden vytížení a zbude jim tak čas navštívit třeba dva nebo tři kluby, ale určitě ne třicet. Dost často pak děti končí ve sportovním oddílu, který spíše baví rodiče. A to jen proto, že si jiný sport nevyzkoušeli. Proto město pořádá festival, kde si mohou na začátku školního roku všechno obejít, zjistit informace a ušetřit drahocenný čas,” popsal hlavní ideu náměstek primátora David Dinda. 

Areál Kamencového jezera se už loni osvědčil jako ideální místo, proto festival zakotvil právě tady. Letos nechyběly ani novinky jako U–rampa a BMX show nebo lezecká stěna. „Zájem sportovních klubů každoročně vysoký a pokaždé se snaží vymyslet něco nového, aby na svých stanovištích mohly nabídnout co nejatraktivnější prezentaci,” pochvaloval si David Dinda.

Festival sportu nabídl dětem téměř tři desítky sportovních aktivit, které si také mohly vyzkoušet. Jejich rodiče zároveň získali důležité informace o členství v jednotlivých oddílech. Chomutovský festival sportu byl atraktivní nejen pro návštěvníky a zájemce o sportování, ale také pro samotné sportovní kluby, které měly jedinečnou možnost prezentovat svůj sport velkému množství lidí. Své zastoupení na Kamencovém jezeře měly míčové, vodní, bojové ale i jiné sporty, jako je například šerm. Nový byl i doprovodný program obohacený o exhibici mistra České republiky Jana Jílka JF show ve Freestyle BMX.  

Město Chomutov se snaží sportovní aktivity podporovat dlouhodobě. „Minimálně pro mě je tato oblast priorita. Nemyslím tím jen přímou finanční podporu, ke které toto téma často směřuje. My se spíš snažíme jít cestou oprav sportovišť, ať už je to nyní probíhající oprava fotbalového hřiště na poliklinice nebo zázemí softbalového hřiště. Naše pomoc tedy směřuje k investicím do sportovišť, samozřejmě i té finanční podpory oddílů, ale pak také do akcí, jako je tato, která mohla místním představit katalog sportovních oddílů naživo,” uzavřel David Dinda.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video